Rozpoczęły się szczepienia populacyjne przeciw COVID-19

i

Autor: Getty Images

Pierwsi seniorzy z Krakowa przyjęli dawkę szczepionki przeciw COVID-19

2021-01-25 17:58

Rozpoczęły się szczepienia dla seniorów przeciw COVID-19. Po tak zwanej grupie zero obejmującej pracowników szpitali szczepionkę otrzymają osoby, które ukończyły 70 lat.

W Krakowie seniorzy szczepionkę mogą przyjąć w ponad 100 punktach, między innymi szpitalach oraz przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Biuro rzeczy znalezionych w krakowskim MPK to magazyn najróżniejszych przedmiotów.

- Czuje się teraz swobodniej, bo bezpieczniej. Nie bolało, choć igła była gruba i głęboko wbijana, to trochę dostarczyło boleści, ale szybko żona mnie uspokoiła. Na koniec zrobiliśmy sobie nawet pamiątkowe zdjęcie - relacjonuje jeden ze zaszczepionych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. 

- Wszystko idzie bardzo sprawnie i zostało dobrze zorganizowane. Żołnierze pomagają w koordynacji procedur, kadra medyczna też jest bardzo przyjazna i wykwalifikowana - dodaje kolejna z osób, która pierwszego dnia przyjęła szczepionkę. 

Z powodu problemów z dostawami kolejnych dawek preparatu na razie tempo szczepień w Krakowie nie jest zawrotne. Na przykład w Szpitalu Żeromskiego w tym tygodniu codziennie zostanie zaszczepionych tylko około 30 seniorów. Natomiast w Szpitalu Uniwersyteckim planują w tym tygodniu przyjmować każdego dnia około 200 osób po 70 roku życia. Tempo szczepień ma się zwiększyć po przybyciu dostaw szczepionek Moderny. 

Według rządowych zapowiedzi do końca marca szczepionkę przeciw COVID-19 w Polsce przyjmą ponad trzy miliony osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o problemach szpitali ze szczepieniami:

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE