Misiek - były lider bojówki Wisły Kraków pobity na jednym z krakowskich osiedli

i

Autor: screen Twitter "Misiek" - były lider bojówki Wisły Kraków pobity na jednym z krakowskich osiedli

"Misiek" - były lider bojówki Wisły Kraków pobity na jednym z krakowskich osiedli [WIDEO]

2022-09-25 20:26

Paweł M., ps. "Misiek" został bardzo ciężko pobity na jednym z krakowskich osiedli. To były lider bojówki Wisły Kraków, który obecnie ma status małego świadka koronnego. O zdarzeniu poinformował serwis Wirtualna Polska. Jak podaje, policjanci mieli nie reagować na całe zdarzenie.

"Misiek", Paweł M. pobity na jednym z osiedli w Krakowie

Jak podaje WP, do zdarzenia miało dojść w minioną sobotę. "Misiek" wdał się w bójkę z kibolem Cracovii na jednym z krakowskich osiedli. Wszystko miało dziać się na oczach przechodniów. Nikt nie zareagował, a walka miała trwać ok. 20 minut. W wyniku bójki "Misiek" został ciężko pobity.

Kim jest Paweł M., "Misiek"?

Paweł M., czyli "Misiek" był liderem bojówki Wisły Kraków. Grupa pseudokibiców zajmowała się handlem narkotykami, kradzieżami, wymuszeniami, pobiciami. Przez pewien czas bojówka przejęła także władze w Wiśle Kraków.

Pierwszy raz głośno o "Miśku" zrobiło się w październiku 1998 roku. Podczas meczu II rundy Pucharu UEFA (Wisła Kraków podejmowała wtedy AC Parma), Paweł M. rzucił nożem w głowę Dino Baggio. Za ten czyn spędził w więzieniu siedem lat.

W maju 2018 roku bojówką zajęło się Centralne Biuro Śledcze. "Misiek" uciekł z kraju. Został zatrzymany jeszcze w tym samym roku w Rzymie i przetransportowany do Polski. Wtedy zdecydował się na współpracę z policją i prokuraturą. Paweł M. uzyskał status małego świadka koronnego. Dzięki jego zeznaniom oskarżono kilkadziesiąt osób.

Robert Lewandowski po przegranym meczu z Holandią