Autor: Igrzyska Europejskie 2023 Igrzyska Europejskie 2023. Złoto dla florecisty Michała Siessa

Igrzyska Europejskie 2023

Pasmo sukcesów Polaków na Igrzyskach Europejskich. Złoto dla florecisty Michała Siessa to nie wszystko

2023-06-26 20:24

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Florecista Michał Siess wygrał z Duńczykiem Jonasem Winterbergiem-Poulsenem 15:13 w finale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 i zdobył złoty medal. To jednak niejedyny sukces polskich sportowców w poniedziałek, 26 czerwca.

IE 2023. Złoto w szermierce dla Michała Siessa

Michał Siess drogę do finału rozpoczął od zwycięstwa nad Czechem Janem Krejcikiem 15:13 w 1/32 finału. Później pokonał kolejno Chorwata Ivana Komsica 15:5, Austriaka Tobiasa Reichetzera 15:10, a także dwóch Belgów - w ćwierćfinale Stefa De Greefa 15:11, a w półfinale Stefa Van Campenhouta 15:7. To czwarty medal polskich szermierzy w Igrzyskach Europejskich - w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła florecistka Julia Walczyk-Klimaszyk, a srebro wywalczył szablista Krzysztof Kaczkowski. W poniedziałek srebrny medal w szabli wywalczyła Martyna Swatowska-Wenglarczyk, która chwilę wcześniej przegrała z Ukrainką Dżoan Fejbi Beżurą 12:15.

IE 2023. Srebro w strzelectwie dla Natalii Kochańskiej

Również 26 czerwca Natalia Kochańska zdobyła we Wrocławiu srebrny medal Igrzysk Europejskich i kwalifikację na letnie igrzyska w Paryżu w 2024 roku w strzeleckiej konkurencji karabinu trzy postawy. Czwarty złoty medal w poniedziałek zdobyła reprezentacja Włoch. Kochańska świetnie radziła sobie w kwalifikacjach, jeszcze lepiej w finałach, ale w meczu o złoty medal musiała uznać wyższość Norweżki Jenny Stene.

IE 2023. Srebro w szermierce dla Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk

Martyna Swatowska-Wenglarczyk przegrała w finale zmagań szpadzistek z Ukrainką Dżoan Fejbi Beżurą 12:15. Tym samym Polka zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Krakowie. Swatowska-Wenglarczyk zaczęła eliminacje bezpośrednie od zwycięstwa nad Niemką Laurą Katalin Wetzker 15:11 w 1/32 finału, w następnej rundzie wygrała z koleżanką z reprezentacji Magdaleną Pawłowską 15:14, a w pojedynku o awans do czołowej ósemki pokonała Rumunkę Gretę Veres 15:10. W ćwierćfinale natomiast o jedno trafienie - 15:14 - była lepsza od Szwajcarki Angeline Favre. W półfinale Polka pokonała Węgierkę Annę Kun 15:10.

IE 2023. Awans do półfinału dla reprezentacji kobiet w rugby

Reprezentacja kobiet w rugby 7 awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. W ćwierćfinałowym spotkaniu Polki pokonały Włoszki 33:15 (19:5). W walce o finał biało-czerwone zmierzą się we wtorek, 27 czerwca z Czeszkami.

IE 2023. Brąz w mauythai dla Jakuba Rajewskiego i Dominiki Filec

Rywalizujący w muaythai Jakub Rajewski (71 kg) i Dominika Filec (60 kg) zdobyli w Myślenicach brązowe medale Igrzysk Europejskich. We wtorek, 27 czerwca o złoto powalczy troje innych Polaków: Oskar Siegert (67 kg), Roksana Dargiel (51 kg) i Martyna Kierczyńska (54 kg).

IE 2023. Co najmniej srebro w taekwondo dla Aleksandry Kowalczuk

Aleksandra Kowalczuk zapewniła sobie co najmniej srebrny medal Igrzysk Europejskich w taekwondo w kat. +73 kg. W półfinale turnieju w Krynicy-Zdroju pokonała Brytyjkę Biancę Michaelę Cook. Kowalczuk wcześniej wygrała dwie walki. W finale, który ma się rozpocząć o godz. 20.23, jej przeciwniczką będzie Turczynka Nafia Kus.

Igrzyska Europejskie 2023. Wielka akcja policji w Krakowie! Na służbie tysiące funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]