Otwarcie Trasy Łagiewnickiej dla ruchu. Póki co, tylko jej krótki fragment

i

Autor: screen Youtube/Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków Otwarcie Trasy Łagiewnickiej dla ruchu. Póki co, tylko jej krótki fragment

Otwarcie Trasy Łagiewnickiej dla ruchu. Póki co, tylko jej krótki fragment [WIDEO]

2021-10-07 15:16

W czwartek, 7 października otwarty zostanie pierwszy fragment Trasy Łagiewnickiej. Chodzi o odcinek ul. Rostworowskiego między ul. Kobierzyńską, a ul. Grota-Roweckiego.

To dobra wiadomość dla kierowców oraz mieszkańców Ruczaju. Od czwartku, 7 października zostanie otwarty dla ruchu fragment Trasy Łagiewnickiej.

Dodatkowo, na ul. Kobierzyńskiej wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu obejmująca m.in. nowe lokalizacje przystanków autobusowych z nowymi wiatami przystankowymi oraz nowe lokalizacje przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną, co stanowi poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w tak ważnym okresie jesienno-zimowym.

Bramki ABC do automatycznej odprawy granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Powyższe działania pozwolą kierowcą na przejazd ul. Rostworowskiego między ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego i ul. Kobierzyńską.

Zmiany te powinny znacznie usprawnić ruch w rejonie ul. Kobierzyńskiej oraz na trasie dojazdowej do Kampusu UJ. Co jest jednym z działań podejmowanych przez Miasto Kraków wobec początku roku akademickiego i wzrostu ruchu samochodowego w mieście - czytamy w komunikacie miasta.