Ostatnie pożegnanie Jakuba Bocheńskiego. Apel dotyczący pogrzebu

i

Autor: arch. Komendy Policji w Krakowie Ostatnie pożegnanie Jakuba Bocheńskiego w Nowym Sączu

Ostatnie pożegnanie Jakuba Bocheńskiego. Bliscy wydali ważny apel

2022-10-20 11:10

Pogrzeb Jakuba Bocheńskiego odbywa się w Kościele św. Ducha w Nowym Sączu. Ciało Polityka spocznie na tamtejszym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckiego. To były działacz i polityk Lewicy, który zaginął pod koniec września w Krakowie.

Jakub Bocheński. Zaginięcie i tragiczny finał poszukiwań

Sprawą zaginięcia Jakuba Bocheńskiego żyła cała Polska. Jak informowaliśmy, mężczyzna zaginął 22 września, a jego ciało odnaleziono w czwartek, 13 października na ogrodzonym terenie wśród zakładów przemysłowych przy ul. Portowej w Krakowie. Zwłoki zostały zabezpieczone do Zakładu Medycyny Sądowej i poddane dalszym badaniom. W piątek, 14 października rodzina Jakuba Bocheńskiego potwierdziła jego tożsamość.

Pogrzeb Jakuba Bocheńskiego

Uroczystości pogrzebowe byłego polityka i działacza Lewicy odbędą się w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu. Pogrążona w żałobie rodzina wystosowała też apel do uczestników uroczystości.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nie przynoszenie kwiatów, w czasie uroczystości przeprowadzona będzie zbiórka na cele Fundacji DKMS – czytamy w klepsydrze pogrzebowej.

Sylwiusz Sojda również wystosował apel w imieniu rodziny Jakuba Bocheńskiego, w którym można przeczytać: "Ponieważ szczególnie zależy nam na zapewnieniu najbliższej rodzinie odpowiedniej atmosfery ostatniej drogi ich brata i syna zwracam się do Państwa z bardzo ważnym apelem o to, abyście podczas pogrzebu nie robili zdjęć, nie zadawali pytań (...). Zapraszamy was, jako ludzi, których Jakub znał i szanował, ale proszę, abyście pojawili się wyłącznie jako osoby prywatne. Wierzę, że uszanujecie wolę rodziny i przyjaciół (...)".

Targi Seniora w Gdańsku

W jakim mieście powinieneś żyć?

Pytanie 1 z 8
Jak najchętniej spędzasz wolny czas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE