Ogromna ukraińska flaga wymalowana na ulicy przed ambasadą Rosji. Zobaczcie to wideo!

i

Autor: PAP/Mykola Kalyeniak/print screen Twitter Led By Donkeys Ogromna ukraińska flaga wymalowana na ulicy przed ambasadą Rosji. Zobaczcie to wideo!

Ogromna ukraińska flaga wymalowana na ulicy przed ambasadą Rosji. Zobaczcie to wideo!

2023-02-24 6:54

Ogromna flaga ukraińska pojawiła się w czwartek, 24 lutego na jezdni przed budynkiem ambasady Rosji w Londynie. Namalowali ją aktywiści z grupy Led By Donkeys, aby przypomnieć o przypadającej w piątek, 25 lutego rocznicy rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Londyn. Przed ambasadą Rosji aktywiści wymalowali ogromną flagę Ukrainy

Flaga na Bayswater Road ma powierzchnię ok. 500 metrów kwadratowych, a do jej wymalowania zużyto po 170 litrów niebieskiej i żółtej farby, którą rozprowadzano na taczkach. Aktywiści zaznaczyli, że farba była "wysokiej klasy, nietoksyczna, bez rozpuszczalników, ekologiczna, szybkoschnąca, zmywalna i przeznaczona do street-artu".

- Jutro jest pierwsza rocznica imperialistycznej inwazji Putina na Ukrainę. Wbrew temu, co twierdzi rosyjski dyktator i jego apologeci, Ukraina jest niepodległym państwem i narodem mającym wszelkie prawo do samostanowienia. Istnienie ogromnej ukraińskiej flagi przed jego ambasadą w Londynie będzie służyło przypomnieniu mu o tym - oświadczyła grupa Led By Donkeys.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że cztery osoby zostały zatrzymane pod zarzutem niszczenia mienia oraz utrudniania ruchu drogowego i pozostają w areszcie.

Powstała w 2018 roku grupa Led By Donkeys jest znana z politycznych akcji skierowanych przeciwko brexitowi, a także politykom Partii Konserwatywnej.

Gen. Skrzypczak ZDRADZA: Zrobią Rosjanom DRUGĄ CZECZENIĘ!

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE