Odliczanie do Igrzysk Europejskich - czas, start! W Krakowie ruszył zegar, zaprezentowano też logo [ZDJĘCIA]

2022-06-22 12:16

We wtorek, 21 czerwca dokładnie rok przed inauguracją III Igrzysk Europejskich w Krakowie na Placu Szczepańskim zaprezentowane zostało logo imprezy. Ruszył także zegar, który zaczął wielkie odliczanie do tej sportowej imprezy. Gospodarzami przyszłorocznych Igrzysk Europejskich będzie Kraków i Małopolska.

Igrzyska Europejskie w Krakowie 2023. Zaprezentowano logo wydarzenia

Logotyp przygotowano w 10 wersjach i wariantach kolorystycznych. Jego głównym elementem jest ogień, który symbolizuje jedność, siłę i czystość. W środku umieszczono wieże kościoła Mariackiego, są też zarysy górskich szczytów, charakterystycznych dla Małopolski. Cyfry 2023 mają przypominać pięć olimpijskich kół. Użyte kolory: niebieski, czerwony i żółty zostały zaczerpnięte z systemu identyfikacji Krakowa i Małopolski.

Logo jest przepiękne. Mam nadzieję, że nie będzie to tylko moja opinia, ale wszystkich którzy je zobaczą. Oddaje ono symbole związane z Małopolską i Krakowem – powiedział Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Logo przygotowała krakowska firma Advertstudio, która została wybrana poprzez zapytanie ofertowe. Koszt wyniósł 106 872 zł.

Prezentacja logo rozpoczęła kampanię promocyjną imprezy. Na Placu Szczepańskim w Krakowie powstało miasteczko olimpijskie. Mam być ono miejscem relaksu, ale i aktywności fizycznej. Uruchomiono zegar, który będzie odliczał czas do rozpoczęcia igrzysk. Przygotowano również pierwszy spot reklamowy.

Igrzyska Europejskie w Krakowie 2023: co o nich wiemy? Ile potrwają?

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca 2023 roku i potrwają do 2 lipca. Ceremonia otwarcia i zamknięcia odbędzie się na Stadionie Miejskim w Krakowie. W ich programie znalazło się 24 dyscypliny. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w: Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju i Zakopanem, a także poza Małopolską. Zawody lekkoatletyczne odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a strzeleckie we Wrocławiu. Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział 7,5 tysiąca sportowców z 50 krajów.

Igrzyska Europejskie po raz pierwszy odbyły się w 2015 r. w Baku, a następnie w 2019 r. w Mińsku. O organizacji kolejnej edycji w Polsce zdecydowały w 2019 r. w Mińsku narodowe komitety zrzeszone w stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Noc Tańca w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE