Oczyszczająca rewolucja! W Krakowie powstały pralniomaty

2022-11-07 11:52

W Krakowie powstał kolejny wynalazek, który ma ułatwić mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Wielu krakowian przyzwyczaiło się już do paczkomatów, które stoją w okolicach ich domów. Teraz rynek próbują podbić... pralniomaty! Czy krakowianie skorzystają z nowej usługi?

Pralniomaty w Krakowie. Czy tym razem pomysł okaże się sukcesem?

Pomysł na otworzenie całodobowych pralniomatów pojawił się już w 2018 roku. Sprawę zainicjował wtedy Rafał Brzoska, twórca paczkomatów. Niestety pomysł nie przyjął się zbyt dobrze w porównaniu do wcześniejszego projektu. Teraz na podobną koncepcję wpadł Arek Kozikowski, założyciel Q2 Pranie.

Obecnie w stolicy Małopolski znajduje się 10 pralniomatów zlokalizowanych m.in. na Ruczaju, Złocieniu, Zabłociu, ale też poza Krakowem: w Węgrzcach i Zabierzowie, gdzie dostęp do profesjonalnych usług pralniczych jest utrudniony. Właściciel Q2 Pranie zapowiada jednak podwojenie liczby urządzeń w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jak działa pralniomat w Krakowie?

Pralniomaty to specjalne szafki, gdzie mieszkańcy mogą ulokować swoją brudną odzież. W ciągu 48-72 godzin można ją z powrotem odebrać w dogodnym dla siebie terminie. Pralniomaty podobnie, jak paczkomaty są czynne całą dobę. Po włożeniu ubrań do szafek, kurier zabiera je do specjalistycznych pralni. Tam poddawane są czyszczeniu i prasowaniu. Informację o odbiorze prania klient dostaje za pomocą wiadomości SMS lub w aplikacji Q2 Pranie.

Do czyszczenia można oddać każdą pobrudzoną odzież od klasycznych garniturów po zimowe kurtki puchowe, aż nawet po suknie ślubne. Dodatkowo, Q2 Pranie oferuje opcje czyszczenia odzieży skórzanej i obuwia, jednak wtedy czas wyczekiwania na odbiór wydłuża się nawet do 16 dni.

Gdzie znajdziemy pralniomaty w Krakowie?

Warto dużo wcześniej sprawdzić sobie, gdzie znajduje się najbliższy pralniomat, abyśmy nie musieli wozić naszych brudnych ubrań przez pół miasta. 

Przedstawiamy listę z lokalizacją krakowskich pralniomatów:

- Ul. Michała Bobrzyńskiego 33

30-348 Kraków

- Ul. Agatowa 31

30-798 Kraków

- Ul. Czerwone Maki 33

30-392 Kraków

- Ul. Księcia Józefa 20

30-206 Kraków

- Ul. Tadeusza Romanowicza 5

30-702 Kraków

- Ul. Wrocławska 31

30-011 Kraków

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?
Pralniomaty w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE