Nowy koci pawilon zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku

2023-01-17 8:31
kot
Autor: Pexels

W krakowskim schronisku powstaje nowy pawilon dla kotów. Od kilku lat na terenie azylu są sukcesywnie przeprowadzane remonty: wybudowano budynek do rekonwalescencji zwierząt oraz pawilon dla psów. Teraz przyszła pora na kolejny specjalistyczny budynek.

Koty z krakowskiego schroniska będą mieć nowy pawilon. W 80-ciu procentach wykonano zewnętrzne instalacje sanitarne i w połowie jest już gotowa elektryka. W nowej części o powierzchni 700 metrów kwadratowych koty nie będą przebywać w klatkach. Za to skorzystają z kocich wybiegów i nie tylko.

Na pewno będą to takie specjalne pokoje dla kotów, które będą wyposażone w różnego rodzaje drapaki, drabinki, skrzynko-domki. Kociaki będą miały duże wybiegi, które też będziemy wyposażać, np. w konary. Wszystko będzie tak, aby mogły tam miło spędzić czas na tyle, na ile jest to możliwe - mówi Beata Nawalany, zastępca kierownika schroniska.

Pawilon ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Jednak nawet najlepsza opieka nie zastąpi ukochanego właściciela. Szansa na zostanie nim będzie już 28 stycznia podczas Dni Otwartych krakowskiego schroniska.

Będzie można też tam wejść do kociaków, pogłaskać je, pobawić się z nimi. Także zapewnić im trochę rozrywki, bo wiadomo, człowiek dobrze na nie działa. Być może podczas tych Dni Otwartych poznają u nas Państwo swojego przyjaciela - zachęca Beata Nawalany.

Dni Otwarte odbędą się w godzinach od 10 do 14. Obecnie w schronisku przy ul. Rybnej przebywa 520 zwierząt, w tym ponad 300 psów.

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Te wyrazy przyprawiają o ból głowy

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie powinien zostać zapisany wyraz: g[]eg[][]łka?
Pierwszy w Nowym Sączu robot - kelner
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE