Nowohucka ślizgawka ponownie otwarta!

2021-12-03 15:49
lodowisko nck
Autor: Kuba Kusy

Od piątku amatorzy piruetów, albo dopiero stawiający pierwsze kroki na łyżwach mogą korzystać z lodowiska przed Nowohuckim Centrum Kultury. Ślizgawka wróciła po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią.

Tradycyjnie, jako pierwsi jakość tafli testowali dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniew Grzyb i uczniowie szkoły sportowej na oś. Handlowym. 

Po pandemicznej przerwie znów działa ślizgawka przed NCK. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Najbardziej wzruszające dla mnie są te soboty i niedziele, w okolicach południa, gdy całe rodziny jeżdżą po lodowisku, trzymają się za ręce, jest cudownie - mówi Zbigniew Grzyb. 

Największą frajdę ze ślizgawki mają oczywiście najmłodsi. 

Fajny lód, fajnie się jeździ, jest fajnie. Dopiero zaczęliśmy jeździć, ale jest w porządku. Pingwinek niepotrzebny. Ja jeździć nie umiem, ale nie poszło mi chyba tak najgorzej. Zaraz biorę pingwinka - mówią uczniowie.  

Adam Grzanka, aktor, stand-oper i miłośnik hokeja przyznaje, że wzorem Czech każde większe miasto powinno mieć halę lodową z prawdziwego zdarzenia. 

To trochę skandal, że w tak dużym i fajnym mieście jest tylko jedno lodowisko. Tauron Arena powinna być taką nasza halą lodową. To kształci całe pokolenia, a to, że jest zapotrzebowanie, można wnioskować, że ja hokej ćwiczę do 1:30 w nocy, bo taki jest czas na lodowisku, albo na zamarzniętym Zalewie nowohuckim - dworuje. 

Lodowisko przed NCK czynne jest od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.30, w weekendy, ferie i dni wolne od pracy od 9.00 do 20.30. 45-minutowa ślizgawka kosztuje 7 zł, tyle samo zapłacicie za wypożyczenie łyżew, kasku i pingwinka do nauki jazdy.

W formie 24: sposoby na odtrucie wątroby

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE