Nowa odsłona Pawilonu Wyspiańskiego w Krakowie! Co się zmieni?

2022-06-27 20:10
Pawilon Wyspiańskiego
Autor: Cancre/Wikipedia Pawilon Wyspiańskiego

Pawilon Wyspiańskiego zostanie przebudowany. To w ramach projektu "Legenda Krakowska", który powstał z inicjatywy spółki Kraków5020. W zaaranżowanym na nowo pawilonie powstanie miejsce spotkań z artystami oraz kawiarnia ze strefami degustacyjnymi. Będzie także informacja turystyczna oraz sklep z lokalnymi produktami.

Pawilon Wyspiańskiego to budynek zlokalizowany na rogu ulicy Grodzkiej i placu Wszystkich Świętych. To nieco zapomniane miejsce dla mieszkańców Krakowa. W tym roku ma się to zmienić. Pawilon przejdzie metamorfozę i stanie się kolejnym kulturalnym punktem na mapie miasta. Będzie służył zarówno Krakowianom, jak i turystom. 

- Podzieliliśmy zakres tego, co chcemy prezentować w pawilonie na branże. Mamy tam literaturę, muzykę, sztukę użytkową, modę, gastronomię. Z przykładów to byłyby filiżanki, które powstają w Krakowie, biżuteria, która powstaje w Krakowie. Dobraliśmy sobie do tych poszczególnych branż kuratorów, którzy zajmują się kwestiami organizacyjnymi - mówi Iza Błaszczyk, Prezeska spółki Kraków5020.

Na razie pawilonem zarządza Krakowskie Biuro Festiwalowe. Po przejęciu budynku przez spółkę Kraków5020 i jego przebudowie, będą się tam obywać także spotkania.

- Spotkania właśnie z producentami konkretnej żywności, z producentami konkretnych butów, pisarzami konkretnych książek czy też z muzykami. Wiemy o tym, że takich miejsc i takich rzeczy, które powstają w Krakowie oraz ich twórców jest ogrom. To będzie miejsce właśnie dla nich - dodaje Błaszczyk. 

Legenda Krakowska zostanie otworzona w tym roku. Spółka planuje stworzyć kolejne oddziały między innymi przy Teatrze Słowackiego oraz na Powiślu.

Noc Tańca w Krakowie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE