Kraków

i

Autor: Klaudia Bobela, Radio ESKA Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - bezpłatne spacery 2024

Życie miasta

Nowa atrakcja w Krakowie w marcu. Za spacery z przewodnikiem nie zapłacimy ani złotówki

2024-03-09 15:36

Krakowianie i turyści mogą skorzystać z nowej, niewątpliwie ciekawej atrakcji. Od marca do października tego roku będą odbywać się bezpłatne spacery z przewodnikami, podczas których będzie okazję poznać także nieznane dotąd miejsca, które kryją największe tajemnice naszego miasta.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - bezpłatne spacery 2024

Stolica Małopolski to nie tylko Wawel, Rynek Główny, Planty, Kazimierz czy liczne muzea. Gród Kraka kryje w sobie niezliczoną ilość ciekawych miejsc, o których często nawet rodowici krakowianie nie mają pojęcia. Nowa atrakcja będzie natomiast doskonałą okazją do tego, żeby w okresie wiosny, lata i wczesnej jesieni poczuć się jak turysta we własnym mieście. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie organizuje kolejną edycję spacerów pod hasłem "Krok za krokiem po Krakowie". Zapisy na tę bezpłatne spacery z przewodnikami obywają się wyłącznie elektronicznie, czyli w formie online tutaj.

Jak poinformowali organizatorzy, spacery poprowadzą eksperci, licencjonowani piloci wycieczek, historycy, pasjonaci i miłośnicy Krakowa, a wycieczki będą tematyczne i będą dotyczyły zagadnień związanych m.in. z historią, architekturą oraz przyrodą miasta. Pierwszy spacer odbędzie się już w sobotę, 9 marca. Atrakcja ta będzie zatem ciekawym urozmaiceniem weekendów. Trasy i tematy wycieczek będą podawane na bieżąco. Warto, aby chętni nie zwlekali z zapisem, ponieważ bezpłatne zwiedzanie w ramach akcji co roku cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

ZOBACZ TAKŻE: W tych dzielnicach Krakowa mieszkania są najtańsze. Mimo tego ceny nie rozpieszczają

Tomasz Trela: Hołownia nie zachował się jak prawdziwy facet