Straż pożarna [zdjęcie poglądowe]

i

Autor: Pixabay Świecie: Pożar w biurowcu Mondi! Na miejscu kilka zastępów straży - Zdj. poglądowe

Nocny pożar sortowni odpadów na krakowskich Rybitwach

2021-06-30 16:05

Kilka godzin strażacy walczyli z pożarem sortowni śmieci na Rybitwach. Ogień pojawił się w jednej z hal we wtorek około godz. 23.00. W akcji brało udział blisko 60 strażaków.

Płomienie udało się opanować dopiero nad ranem. Bartłomiej Rosiek, rzecznik prasowy komendy miejskiej PSP przyznaje, że pożar był trudny do opanowania. 

Co wiadomo o pożarze sortowni śmieci na Rybitwach? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Paliły się odpady komunalne i taśmociąg usytuowany na wysokości sześciu metrów, bardzo duże zadymienie, musieliśmy pracować w aparatach ochrony oddechowej, używać drabin mechanicznych, żeby podawać z wysokości prądy gaśnicze - mówi. 

Piotr Szpiech, z komendy miejskiej policji przyznaje, że na mówienie o przyczynach pożaru jest jeszcze za wcześnie, bo oględziny pogorzeliska jeszcze się nie zaczęły:

Dopiero teraz będziemy wstanie wejść do tego miejsca i rozpocząć oględziny z udziałem biegłego ds. pożarnictwa i zebrać te ślady, które chociaż wstępnie pozwolą nam powiedzieć, co było przyczyną tego pożaru - informuje. 

Według informacji strażaków, na terenie sortowni nie było materiałów niebezpiecznych. W chwili wybuchu pożaru zakład był zamknięty. Na pogorzelisku pojawili się również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 

Tej samej nocy pożar składowiska odpadów wybuchł również w Choczni pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. 

Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?