Karuzela przy NCK w Krakowie

i

Autor: Źródło: Nowohuckie Centrum Kultury

Atrakcje w Krakowie

Nietypowa karuzela czeka na najmłodszych krakowian. Gdzie ją znaleźć?

2023-06-04 19:41

Do Krakowa dotarła jedyna w swoim rodzaju karuzela. Instalacja przed Nowohuckim Centrum Kultury jest napędzana.. siłą jej użytkowników. Karuzela powstała z myślą o ukraińskich dzieciach, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju.

Do Nowej Huty przyjechała niezwykła karuzela. Instalacja Immotus Verto to rzeźba użytkowa stworzona przez francuskiego artystę Christiana Cébé. Poza możliwością zabawy karuzela niesie głębsze przesłanie. Zabawa na niej ma odwrócić uwagę od traumatycznych przeżyć i wnieść w ich życie trochę radości. Podobnie zresztą jak w życie każdego, kto zechce z niej skorzystać.

Jest super, tylko trzeba kręcić. Jest trochę strasznie! - oceniają najmłodsi.

Swoje prace Christian Cébé tworzy w takich materiałach jak stal, brąz, mosiądz, cynk, drewno czy ceramika. Celem jest ułatwienie dostępu do sztuki innym ludziom.

Wygląda dziwnie, kręci się z jednej strony. Można też tutaj posiedzieć, ale jest też fajna huśtawka - oceniają dzieci.

Karuzela ma 5 metrów wysokości i 5 metrów średnicy, a waży łącznie około 1,5 tony. Można z niej bezpłatnie korzystać codziennie w godzinach 14-19, a w weekendy od godziny 11. Lepiej pośpieszyć się, bo taka okazja jest tylko do 12 czerwca. Po tym czasie karuzela pojedzie do Gdańska.

QUIZ. Wielki test na zdolność do miłości. Sprawdź, czy potrafisz kochać

Pytanie 1 z 10
Które słowo najlepiej opisuje Twoje relacje z rodziną?
Super Tenis 02.06.2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE