Nie trzeba będzie już stać w długich kolejkach do Punktów Sprzedaży Biletów. MPK wprowadziło zmiany

2022-12-23 12:08
mpk kraków
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej, którzy spędzali długie godziny w kolejce w Punkcie Sprzedaży Biletów. MPK wprowadziło nowe udogodnienia, które pozwolą zredukować liczbę oczekujących. Teraz większość zrobimy za pomocą Internetu!

Elektroniczne Konto Pasażera z nowymi udogodnieniami

To wielkie ułatwienie dla wszystkich krakowian, którzy stali w długich kolejkach w Punkcie Sprzedaży Biletów. MPK zapewnia, że ten system znacznie udoskonali pracę.

- Pasażerowie w Krakowie mają coraz mniej powodów, aby odwiedzać Punkty Sprzedaży Biletów. Wszystko dzięki wprowadzeniu przez MPK SA w Krakowie nowych funkcji na stronie elektronicznego Konta Pasażera, która jest dostępna pod adresem ekp.mpk.krakow.pl - informuje MPK.

Od teraz pasażerowie będą mogli dużo łatwiej załatwić swoje sprawy. Nie muszą już wysyłać specjalnych maili do pracowników MPK z prośbą o przesłanie faktury za zakupione bilety. Mogą sami je pobrać w Elektronicznym Koncie Pasażera. Ta opcja będzie dotyczyć biletów okresowych kupowanych w okresie ostatnich trzech miesięcy. Dodatkowo będzie można wziąć faktury na firmę, pod warunkiem posiadania konta w EKP.

Kolejne udogodnienie spodoba się wszystkim pasażerom, którzy kupują bilety okresowe. W systemie będzie możliwość zmiany numeru linii. Istnieje jednak jeden warunek. Bilet nie może być zapisany na karcie plastikowej.

Dzięki systemowi będzie można również zmienić nośnik. Elektroniczne Konto Pasażera pozwala przenieść bilet z aplikacji na kartę plastikową, jak i odwrotnie.

Istnieje również możliwość samodzielnego zwrócenia zakupionego biletu MPK. Nie trzema już będzie specjalnie jechać do Biura Sprzedaży Biletów. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę na stronie.

Wszystkie szczegóły dotyczące nowego systemu Elektronicznego Konta Pasażera można znaleźć na stronie krakowskiego MPK.

Quiz. I sekretarze KC PZPR. Gomułka, Gierek, Jaruzelski i inni. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 12
Który z sekretarzy miał przydomek "Wiesław"?
Krzysztof Jackowski mówi o polityce w Polsce w roku 2023 roku
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE