Kraków

i

Autor: pexels

Kraków: nie będzie Sylwestra na Rynku Głównym. Prezydent już podjął decyzję

2021-11-05 22:10

Taką decyzję podjął prezydent Krakowa. Uzasadnił wzrostem liczby zakażeń COVID-19. "Wiemy, że pandemia się rozwija, w związku z tym chcemy Państwa uprzedzić teraz, a nie w ostatniej chwili – zapowiedział Jacek Majchrowski.

Nie wykluczone z kolei, że odbędą się mniej huczne imprezy, organizowane przez miejskie instytucje kultury, m.in. Nowohuckie Centrum Kultury czy Teatr KTO. Gdyby ich organizacja nie była jednak możliwa, w odwodzie zostają też zasoby miejskiej platformy streamingowej.

 Ci, którzy zdecydują, że będą woleli zostać bezpiecznie w domu i trudno, przed telewizorem czy ekranem komputera, to na pewno ekipa Play Kraków będzie starała się przygotować specjalną ofertę na wieczór sylwestrowy, tak, by można było choć trochę skorzystać z tej oferty kulturalnej - zapowiada Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa. 

Głosy mieszkańców w sprawie organizacji Sylwestra na Rynku są mocno podzielone.

Szkoda, bo dużo osób przychodziło. Ta korona teraz rozszerza się, taki sylwester to duże zgrupowanie ludzi, więc może słuszna ta decyzja. Takie eventy zwykle powodują jakieś patologiczne zachowania. Szkoda, bo mieszkańcy potrzebują rozrywki po ciężkim roku w pandemii - mówią.

W 2020 roku sylwestrowa impreza sylwestrowa na Rynku również się nie odbyła. Po ogłoszeniu „narodowej kwarantanny” Krakowskie Biuro Festiwalowe podjęło decyzję o odwołaniu wydarzenia.

Piernik i pierniczki – co warto o nich wiedzieć?

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Co świętowała ostatnio Jessica Simpson?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE