Nie będzie Dni Skawiny. Zostały odwołane przez koronawirusa i sytuację finansową

2020-05-22 20:27 ws
Skawina Rynek
Autor: Krzysztof Skrzybalski

W tym roku nie odbędą się Dni Skawiny. Miało to być duże wydarzenie, podczas którego na mieszkańców czekałyby między innymi największy czeski Luna-Park oraz koncerty Małgorzaty Ostrowskiej, Roberta Janowskiego czy Zespołu Łąki Łan. Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali się na odwołanie dni miasta. I nie jest pewne, czy impreza będzie mogła się odbyć w późniejszym czasie.

Dni Skawiny 2020 zaplanowane były na czerwiec. Przygotowania do wydarzenia trwały już od ponad roku. Podczas dni miasta na mieszkańców miały czekać między innymi festiwal kolorów "Holi Festival", największy czeski Luna-Park, a także pokaz laserów 3D. W trakcie Dni Skawiny zaplanowane były również koncerty Małgorzaty Ostrowskiej, Roberta Janowskiego czy zespołu "Łąki Łanan".

Podpisane zostały już umowy z artystami i wykonawcami. Jednak wybuch pandemii koronawirusa poszykował plany organizatorów, którzy zostali zmuszeni je odwołać.

- Z decyzją o odwołaniu Dni Skawiny zwlekaliśmy do ostatniej chwili. Liczyliśmy, że sytuacja z koronawirlsem się poprawi i będziemy mogli przenieść imprezę na wrzesień. Jednak teraz wiemy, że w tym roku ona nie może się po prostu odbyć, również z powodu finansowego. Od kilkunastu tygodni odkąd mamy zamknięty budynek basenu "Camena", straciliśmy źródło dochodu. A dni miasta są finansowane całkowicie z naszego budżetu oraz z pieniędzy pozyskanych od sponsorów. Jednak teraz nikt z naszego zespołu nawet nie myśli o proszeniu firmy o sfinansowanie imprezy, kiedy one same mają trudną sytuację - mówi Karolina Kozanecka z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Kozanecka dodaje, że wie, jak bardzo mieszkańcy potrzebują teraz rozrywki i wyjścia z domu. Dlatego Centrum Kultury i Sportu przedstawi Skawinianom ofertę na lato. 

- W wakacje planujemy cztery turnusy półkolonii dla dzieci i młodzieży, które odbędą się u nas w Skawinie. Dla  również przygotowujemy różne wydarzenia. Mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić mieszkańców do kina samochodowego, na zabawy taneczne oraz różnego rodzaju spotkania, np. z dietetykiem. A na nich będzie można spróbować również czegoś dobrego - mówi Karolina Kozanecka.

Pełną ofertę na lato Centrum Kultury i Sportu przedstawi w czerwcu.

Jak wygląda spływ rzeką Dłubnią w Krakowie? Posłuch materiału Pawła Chudzio:
Pierwszy dzień w krakowskim ZOO po pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.