Miecz i pistolety

i

Autor: Małopolska Policja

Niczym śpiący rycerz leżał w rowie. Mężczyzna miał przy sobie miecz i dwa pistolety

2022-08-04 12:28

Przy kompletnie pijanym 50-latku leżącym w rowie policjanci z Krzeszowic znaleźli miecz i dwa pistolety. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut noszenia broni w stanie po użyciu alkoholu. Teraz policjanci sprawdzają, czy pistolety, które miał przy sobie wymagały zezwolenia, bo takowych mężczyzna nie posiadał.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie, że w Tenczynku, w rowie przy drodze, leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Mundurowi zastali leżącego w rowie mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem się i komunikacją. Okazało się, że jest to 50-latek z Krakowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie… miecz nieznanego pochodzenia i dwa wystające z jego torby historyczne pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe.Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Miecz i pistolety policjanci zabezpieczyli.

Krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie z Ustawy o broni i amunicji, które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Z kolei pistolety policjanci przekazali do badań biegłemu balistykowi, celem stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia. Jeśli okaże się, że wymagają zezwolenia, 50-latek odpowie też za przestępstwo nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie żyje Czesław Cybulski, słynny polski trener

Marilyn Monroe - jak dobrze znasz filmy z udziałem ikony lat 50? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak miała na nazwisko Sugar, bohaterka filmu “Pół żartem, pół serio”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE