Kraków Live Festival 2022. Sprawdź, kiedy start imprezy i kogo warto zobaczyć!

2022-08-18 11:02
Kraków Live Festival. Kiedy odbędzie się muzyczne widowisko i jakich artystów będzie można posłuchać?
Autor: Pixabay

Odliczamy godziny do startu Kraków Live Festival 2022. Kilkudziesięciu artystów z kraju i z zagranicy wystąpi 19 i 20 sierpnia 2022 w malowniczej scenerii Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 39. Na dwóch scenach zobaczymy prawdziwych gigantów rodzimej sceny, jak Taco Hemingway czy Bedoes, ale też zagraniczne gwiazdy z Halsey i Future na czele. Zobacz, kto i o której wystąpi oraz na kogo z pewnością warto zwrócić uwagę podczas festiwalu.

Kraków Live Festival 2022 – kogo zobaczymy 19 sierpnia?

Pierwszy dzień Festiwalu otworzy Young Leosia, 23-letnia raperka, która jest jednym z muzycznych objawień ostatnich miesięcy. Po niej wystąpi brytyjska piosenkarka i autorka tekstów o ogromnej skali głosu, Mimi Webb, znana ze słynnego „House On Fire”. Kolejno wystąpi prawdziwy król polskiego rapu, Taco Hemingway. Zaraz po nim sceną zawładnie Julia Wieniawa, która jako wokalistka zadebiutowała w 2016 roku utworem "Na zawsze". Zobaczyć będzie można też prawdziwą gwiazdę światowych scen – Lewisa Capaldi, który jest zdobywcą nagrody BRIT i nominacji do Grammy oraz jednym z największych muzycznych fenomenów z UK w ostatnich latach. Kolejno wystąpi polski raper OKI, który debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. 19 sierpnia wystąpi również Future, najczęściej słuchany artysta w sieci – zgromadził on ponad 10 miliardów streamów w samym Spotify. Ostatnim artystą, który przejmie scenę pierwszego dnia Festiwalu będzie Bedoes, artysta należący do wąskiego grona polskich raperów mogących pochwalić się diamentową płytą. Teledysk do singla „Gustaw” Bedoesa z krążka „Kwiat polskiej młodzieży” w niespełna pół roku obejrzało ponad 10 milionów osób.

Kraków Live Festival 2022 - kogo zobaczymy 20 sierpnia?

Pierwszy koncert tego dnia zagra Jan Rapowanie, jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny rapowej. Muzyk zapewne będzie czuł się, jak u siebie, bowiem urodził się w Krakowie i również w tym mieście uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Kolejno będzie można posłuchać Rosalie., polsko-niemieckiej piosenkarki i kompozytorki reprezentująca nurt współczesnego R&B. Następnie wystąpi Anne-Marie, brytyjska gwiazda, która jest jedną z najbardziej uwielbianych kobiet światowego popu, mającą na koncie współpracę m.in. z Edem Sheeranem czy Davidem Guettą. Kolejno na scenie zagra Kinny Zimmer, polski artysta młodego pokolenia, który urodził się w 1999 roku, a jego kawałki mają... ponad milion słuchaczy miesięcznie. Po nim na scenie zagra Ava Max, albańsko-amerykańska piosenkarka popowa, której debiutancki album zawojował świat, a na Festiwalu zagra swój pierwszy koncert w Polsce. Następnie na scenę wyjdzie zespół Parcels, którego debiutancki, imienny album ukazał się w 2018 roku i z czasem dorobił się kilkuset milionów streamów na Spotify oraz otworzył zespołowi furtkę na wielkie festiwale. Przedostatnia wystąpi Halsey, jedna z najbardziej wyrazistych globalnych artystek, która zgromadziła ponad 34 miliardy streamów na świecie. Jej ubiegłoroczny album otrzymał nominację do nagrody Grammy. Dwudniowy Festiwal zakończy występ prawdziwej gwiazdy rocka wśród reprezentantów polskiego hip-hopu, White 2115. W czerwcu ukazał się czwarty album w jego solowym dorobku, “Pretty Boy”, który jeszcze w preorderze pokrył się złotem.

Kraków Live Festival 2022 – koncerty 19 sierpnia

 • Young Leosia (godz. 17:00)
 • Mimi Webb (godz. 18:00)
 • Taco Hemingway (godz. 19:00)
 • Julia Wieniawa (godz. 20:15)
 • Lewis Capaldi (godz. 21:00)
 • OKI (godz. 22:00)
 • Future (godz. 23:00)
 • Bedoes (godz. 0:30)

Kraków Live Festival 2022 – koncerty 20 sierpnia

 • Jan – Rapowanie (godz. 17:00)
 • Rosalie. (godz. 18:00)
 • Anne-Marie (godz. 19:00)
 • Kinny Zimmer (godz. 20:00)
 • Ava Max (godz. 21:00)
 • Parcels (godz. 22:00)
 • Halsey (godz. 23:00)
 • White 2115 (godz. 00:30)
Mr. Polska FEST Festival 2022

Rammstein - jak dobrze znasz niemiecką legendę industrial metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kiedy odbył się pierwszy występ Rammstein w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE