Dokąd i jak poruszają się krakowianie? Wkrótce zostanie przeprowadzona ankieta

2022-09-21 11:38
tramwaj Kraków
Autor: Pixabay Tramwaje nie dojadą na Cichy Kącik. Rozpoczyna się remont

Sprawdzi to miasto, które roześle ankieterów do dziesięciu tysięcy mieszkańców metropolii krakowskiej. Wyniki badania pomogą rozwijać transport zbiorowy, przekonuje Ewa Bielas z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta i tłumaczy, o co będą pytać urzędnicy.

Celem jest poznanie trendów i aktualizacja informacji z 2013 roku. Ma to umożliwić zaplanowanie zmian w komunikacji. Badanie podzielone zostanie na kilka etapów.

- Miasto przygotowuje się do przeprowadzenia kompleksowych badań ruchu. W ramach pierwszej fazy chcemy przeprowadzić badania ankietowe w gospodarstwach domowych na terenie Krakowa i gmin ościennych. W ramach badań chcemy przepytać członków tych gospodarstw jak przemieszczali się dnia ubiegłego. Badania są niezbędne, ponieważ musimy mieć aktualne informacje do zmian i symulacji ruchu - tłumaczy Ewa Bielas z Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Badania zostaną przeprowadzone w dziesięciu tysiącach gospodarstw domowych. Na ten temat opinię wydał Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa.

- Jest to dobra decyzja. Miasto jest dla mieszkańców, dobrze więc że urzędnicy chcą poznać to jak się przemieszczamy. Skąd? Dokąd? W jaki sposób? Trochę szkoda, że to będzie tylko 10 tysięcy gospodarstw. Dobrze, że będą oni pytani, na pewno da to już jakiś obraz, co w mieście działa, a czego brakuje - mówi Jacek Mosakowski.

Według władz dziesięć tysięcy to zgodna z metodami statystyki próba.

- Będzie sześć tysięcy badań na terenie gminy miejskiej Kraków, cztery tysiące zaś odbędzie się w gospodarstwach domowych w krakowskim obszarze metropolitalnym. Gospodarstwa te będą losowane przez wykonawcę, którego wyłonimy poprzez postępowanie przetargowe - dodaje Ewa Bielas.

Ankieterów w swoich drzwiach spodziewajcie się wraz z początkiem listopada.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Gen. Mirosław Różański o mobilizacji w Rosji

QUIZ. Czy umiesz zapewnić sobie szczęście?

Pytanie 1 z 12
Czy kiedykolwiek udało Ci się znaleźć czterolistną koniczynę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE