Wydarzenia

MotoMikołaje znów na ulicach Krakowa. Prezenty trafiły do dzieci z krakowskich szpitali

2023-12-03 16:26

Przedświąteczny czas to okres, nie tylko intensywnych przygotowań do świąt, ale także moment otwierania serc na innych. W niedzielę, 3 grudnia w Krakowie ruszyła akcja charytatywna MotoMikołaje, w której grupa motocyklistów zaangażowała się do pomocy dzieciom z krakowskich szpitali.

MotoMikołaje przejechali ulicami Krakowa

Cała akcja rozpoczęła się o 10:30. Motocykliści przebrani za Mikołajów wyruszyli spod Hali EXPO w kierunku Rynku Głównego w Krakowie, by tutaj obdarować  napotkane dzieci słodkościami. W tym roku, choć temperatura była ujemna i wystąpiły intensywne opady śniegu nie przeszkodziło to, aby w paradzie MotoMikołajów wzięło udział kilkudziesięciu motocyklistów. MotoMikołaje weszli na oddziały dziecięce oraz jeździli wozami strażackimi wokół szpitala w Prokocimiu. Jak sami mówią: "to wszystko po to, aby wywołać uśmiechy na twarzach małych pacjentów".

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią organizatorów, do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Krakowa, przekazując do punktu zbiórki przy ul. Galicyjskiej gry planszowe i puzzle. Późnym południem, kiedy podarunki dotarły do najmłodszych, MotoMikołaje wrócili do Hali EXPO, by tam uczcić sukces tego wydarzenia.

Także w tym roku, po raz drugi uruchomione zostały puszki, do których podczas całej uroczystości można było wrzucać datki. Oprócz tego na oficjalnym profilu MotoMikołaje, na Facebooku prowadzona jest zrzutka oraz licytacja cegiełek, aby zebrać środki, za które zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla krakowskich szpitali. 

MotoMikołaje w Krakowie 2023. Akcja charytatywna

Głównym celem akcji MotoMikołaje było połączenie radości z jazdy motocyklami z magią zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy zjechali się z różnych części Polski, aby wspólnie świętować, tworząc nietypowy korowód, który przemierzył ulice Krakowa. Motocykliści nie tylko przyozdobili swoje maszyny, ale także przynieśli ze sobą prezenty dla potrzebujących. Dary zostały złożone w punkcie zbiórki, a następnie przekazane małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie.

Rozświetlenie choinki na Rynku Głównym w Krakowie

MotoMikołaje 2023. Akcja charytatywna dla dzieci z krakowskich szpitali. Zobacz zdjęcia

QUIZ PRL. „Choinko, choinko zielona”, czyli szkolne zabawy choinkowe w PRL. Łza się kręci w oku

Pytanie 1 z 10
Salę gimnastyczną lub klasę lekcyjną po szkolnej zabawie:
Zabawy świąteczne w PRL