"Misiek" i "Zielak" przed sądem. Razem oskarżeni o popełnienie 188 przestępstw!

2021-02-10 13:51
Paweł M. ps. Misiek, Wisła Kraków
Autor: Łukasz Gągulski Paweł M. ps. Misiek

Paweł M. pseudonim "Misiek" oraz Grzegorz Z. pseudonim "Zielak" stanęli przed krakowskim sądem. Szefowie kibolskiej bojówki odpowiedzą min.za pobicia, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czy handel narkotykami. W sumie oskarżono ich o 188 przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie (tzw. pezet), którego prokurator skierował we wtorek do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi M. ps. "Misiek" oraz Grzegorzowi Z. ps. "Zielak".

Jak podaje nam reporter, Paweł M. i Grzegorz Z. zostali oskarżeni o popełnienie 188 przestępstw. Prawie 100 z nich dokonali razem w ramach kierowania grupą pseudokibiców. Są to m.in. kierowanie grupą przestępczą, kierowanie przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu, kierowanie pobiciem z użyciem maczety i noży oraz inne rozboje i pobicia. Na czele gangu Wisła "Sharks" "Misiek" i "Zielak" byli od 2006 do aż 2018 roku.

Pożar archiwum Urzędu Miasta Krakowa

Ustalono w toku postępowania przygotowawczego, że grupa ta dokonała obrotu prawie dwóch ton marihuany, prawie 2,5 ton amfetaminy i niemal 50 kilogramów amfetaminy - mówi prokurator Ewa Bialik.

Do szczegółowych ustaleń w sprawie przestępstw popełnionych przez "Sharksów" przyczynili się współpracujący z prokuraturą podejrzani, w tym sam Paweł M. "Miśkowi" i "Zielakowi" grozi do 15 lat więzienia. Na proces czekają w areszcie śledczym, gdzie przebywają od 2018 roku.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE