Mieszkańcy Kazimierza chcą parku kulturowego. Marzą o spokoju, ciszy i końcu chaosu reklamowego

2022-01-21 15:29
Mieszkańcy Kazimierza chcą parku kulturowego. Marzą o spokoju, ciszy i końcu chaosu reklamowego
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Planowany obszar parku kulturowego obejmie też częśc bulwarów wiślanych.

Blisko miesiąc spotkań konsultacyjnych i masa postulatów od mieszkańców. Urząd Miasta Krakowa opublikował raport końcowy z konsultacji społecznych na temat utworzenia parku kulturowego Kazimierz wraz ze Stradomiem. Projekt obejmuje też fragment Bulwarów Wiślanych tuż przy Wzgórzu Wawelskim.

Rozwój bazy kulturowej, uporządkowanie reklam i koniec z łatką centrum życia nocnego Krakowa. To główne postulaty mieszkańców Kazimierza po konsultacjach dotyczących utworzenia parku kulturowego na tym obszarze. Kierownik miejskiego referatu do spraw parków kulturowych Tomasz Przybyło zapewnia, że postulaty będą uwzględnione w projekcie uchwały.

Mówimy o uciążliwościach powodowanych na przykład przez działalność ogródków gastronomicznych czy pojazdów wolnobieżnych. Wprowadzamy tez pewne zasady dotyczące reklamowania i umieszczania nośników reklamowych. Również regulujemy kwestie informowania o swojej działalności statków z restauracjami - mówi.

Radna Dzielnicy Stare Miasto Alina Kamińska jest zadowolona z tych konsultacji. Ma nadzieję, że miasto dotrzyma słowa i spełni oczekiwania mieszkańców Kazimierza.

Mieszkańcy oczekują przede wszystkim wzmocnienia warstwy kulturowej i historycznej tego obszaru. Opanowania i zredukowania monofunkcyjności rozrywkowo-alkoholowej, uporządkowania przestrzeni wspólnej w tym także podwórek, która to kwestia wzbudzała wiele emocji na spotkaniach - mówi.

Urzędnicy nakładają obecnie ostatnie szlify na projekt zanim złożą go w Radzie Miasta Krakowa. Chcą to zrobić już w marcu.

Zabójstwo w Krakowie. Podczas libacji dźgnął nożem 74-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE