Mieszkańcy chcą otwarcia Parku Jalu Kurka. Tysiące podpisów pod petycją

2021-02-16 16:59
PArk Jalu Kurka
Autor: Zygmunt Put/wikipedia.org

Niemal dwa tysiące osób podpisało się pod apelem o otwarcie Parku Jalu Kurka na Kleparzu. Internetowa petycja w tej sprawie skierowana jest do prowincjała przeora salwatorianów i władz Krakowa.

Autorzy odezwy wzywają strony, które do tej pory nie mogły porozumieć się w sprawie udostępnienia mieszkańcom Parku, ponownie usiadły do stołu negocjacyjnego.

Tym, co skłoniło autorów do podjęcia działania, była niedawna decyzja zakonników o wyburzeniu zlokalizowanego w parku amfiteatru.

Niestety Salwatorianie stwierdzili, że amfiteatr nie jest im do niczego potrzebny, został całkowicie zniszczony, wysypany został tłuczeń i argumentują, że jest im bardzo potrzebny parking i wśród tych wiekowych drzew będą teraz parkowały samochody - mówi Łukasz Maślona, inicjator petycji i jednocześnie radny Krakowa dla Mieszkańców. 

Autorzy petycji sięgają również do najwyższych instancji.

Zamierzamy wysłać list do papież Franciszka. Z dwóch powodów. Po pierwsze jest bezpośrednim zwierzchnikiem zakonu, po drugie jest papieżem, któremu ekologia, przyroda są szczególnie bliskie. Jest papieżem, który pokazał, że otwarcie kościelnych czy zakonnych ogrodów jest możliwe - wyjaśnia Natalia Nazim, współautorka petycji. 

W najbliższą środę na sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie nad planem miejscowym dla Kleparza. Przewiduje on, że na terenie parku ma zostać zachowana zieleń urządzona. To może skłonić zakonników do złagodzenia stanowiska. Do tej pory w negocjacjach z miastem za sprzedaż parku żądali kwot znacznie wyższych niż rynkowe. Nie zgodzili się również na zaproponowaną przez miasto wymianę gruntów. 

Posłuchaj o leczeniu brodawek łojotokowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jennifer Lopez i Halle Berry pokazują co robią, żeby wyglądać młodo | ESKA XD - Hotplota #15
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE