Poselska Kraków

i

Autor: Flickr

Miejsca parkingowe dla mieszkańców na wyłączność. Warszawa może, a Kraków?

2022-11-28 8:15

Miejsca parkingowe dostępne tylko dla mieszkańców konkretnej dzielnicy, ulicy lub rejonu? Tego chce Łukasz Sęk, radny Krakowa. Chodziłoby o umożliwienie krakowianom parkowania za darmo w większej liczbie miejsc w Strefie Płatnego Parkowania.

Możliwość parkowania dla mieszkańców w Strefie Płatnego Parkowania miałaby zostać rozszerzona. Jeśli chodzi o działanie, odbywałoby się to na podobnej zasadzie, jak w przypadku abonamentu mieszkańca, ale na większą skalę.

To jest takie rozwiązanie, które jest popularne na zachodzie, od wielu lat, gdzie jak ktoś jeździ na wakacje, to spotyka się z tym, że są różne kolory linii przy miejscach parkingowych. Dany kolor oznacza, oczywiście, czy mogą tam parkować mieszkańcy, czy też turyści - mówił Łukasz Sęk, radny miasta.

QUIZ. Najgorsze wypadki w polskich serialach. Pamiętasz je wszystkie? Mistrz rozpozna 7!

Pytanie 1 z 13
Zginął za kierownicą usiłując wręczyć ukochanej pierścionek zaręczonowy... Chodzi o:

Pomysł przyszedł z Warszawy, która tworzy aż czterysta takich postojów na Mokotowie. Łukasz Gryga z krakowskiego magistratu odpowiada, że stołeczna idea jest dokładnie tym, co działa u nas od kilku lat.

Mówimy tutaj o drogach wewnętrznych, położonych wewnątrz Strefy Płatnego Parkowania. Na takich ulicach nie obowiązuje płatność za parkowanie, gdyż każda taka droga - należąca do miasta czy nie, ale niezaliczona do dróg publicznych - nie podlega opłacie.

Radny Sęk kontruje jednak, że chodzi nie tyle o samo rozwiązanie, a o liczbę miejsc, czyli skalę jego zastosowania. Zapowiada również, że podejmie ten temat przy okazji dyskusji odnośnie do zmian w Strefie Płatnego Parkowania.

Uciekinier z Rosji obnaża reżim Putina! "Są jak zahipnotyzowani"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE