Michał Sikorski

i

Autor: Niemiec, AKPA

WIADOMOŚCI

Ojciec Jakub z "1670" u Wojewódzkiego. Aktor zdradził, co naprawdę sądzi o celibacie

2024-03-13 15:41

Kuba Wojewódzki gościł ostatnio w swoim programie wyjątkowych gości. Na jego kanapie zasiadła Marianna Schreiber oraz Michał Sikorski, aktor znany z hitu Netflixa "1670". Podczas spotkania serialowy ojciec Jakub zdradził, jak wyglądała praca nad produkcją i jak radzi sobie z nagłą rozpoznawalnością. W trakcie show padło także pytanie o celibat.

Michał Sikorski i Marianna Schreiber gośćmi Kuby Wojewódzkiego

To była prawdziwa gratka dla fanów kultowej już produkcji Netflixa "1670". W najnowszym sezonie programu Kuby Wojewódzkiego pojawili się Marianna Schreiber, o której głośno ostatnio za sprawą separacji z mężem, posłem PiS Łukaszem Schreiberem, o której miała dowiedzieć się z mediów. Drugim gościem dziennikarza był Michał Sikorski, znany jako serialowy ojciec Jakub. Podczas spotkania aktor zdradził wiele szczegółów na temat udziału w niezwykłej produkcji, przez którą zyskał ogromną rozpoznawalność.

— No na pewno mnie to trochę zaskoczyło, ponieważ ja też miałem taką przypadłość, że jak w czymś grałem, to już na ogół później wyglądałem inaczej, w ogóle nigdy nie byłem rozpoznawany. Miałem takie sytuacje, że właśnie na festiwalu w Gdyni, jak byliśmy z "Sonatą" (film, w którym Michał grał główną rolę — przyp. red.), ludzie Irenie Melcer, która ze mną tam grała, gratulowali. I ona tak pokazuje, a on też tu grał. Tak, kogo? Ona mówi: no główną rolę — opowiedział Michał Sikorski.

QUIZ: "Czterdziestolatek", "Czterej pancerni" i inni. Rozpoznasz stare, kultowe seriale po jednym kadrze?

Pytanie 1 z 10
Z którego polskiego serialu pochodzi ten kadr?
07 zgłoś się

Michał Sikorski o roli w "1670" Netflixa

Aktor nie ukrywał, że rola ojca Jakuba przyniosła mu ogromną popularność i rozpoznawalność. Fani traktują go z pełną sympatią. W trakcie programu Michał Sikorski przyznał, że często jest zaczepiany i zdarza mu się słyszeć teksty związane z duchowością. Kuba Wojewódzki zapytał go o to, czy przygotowując się do roli, "to nie uprawiałeś seksu i starałeś się żyć zgodnie z kanonicznymi prawami?". Aktor przyznał, że nie, chociaż w trakcie filmowania przeżył rozstanie. Z kolei na pytanie, czy celibat "ryje banie", odpowiedział "wydaje mi się, że tak. Dlatego... jesteśmy tacy normalni".

— Zdarza mi się słyszeć różne rzeczy, które dotyczą właśnie duchowości i stanu kapłańskiego, ale nie wiem, czy są komplementami, czy inwektywami. Ostatnio jadę w metrze i pan w stanie wskazującym patrzy na mnie, poznaje i podchodzi do mnie i mówi: ojciec Mateusz super! — powiedział Michał Sikorski. — Słyszałem różne prośby. Byłem proszony, żeby ślubu udzielić. Ale śluby w Polsce to na 2027 r. więc nie odpowiedziałem. Na początku promocji serialu błogosławiłem kogoś w SMS, ale teraz już tego nie robię — dodał.

Michał Sikorski zachwycił jako ojciec Jakub z "1670". Kim jest aktor z Wadowic i co o nim wiemy?

Adamczycha z serialu 1670 jest w kolbuszowskim skansenie. To tam kręcono ujęcia do filmu