Maturzyści nie dali się zaskoczyć. "Lalka" pojawiła się w arkuszu z języka polskiego

2021-05-04 18:09 ŁM
Matury 2021 - dzisiaj język polski, jutro matematyka. Jakie zmiany na maturze 2021?
Autor: Pixabay Matury 2021 - dzisiaj język polski, jutro matematyka. Jakie zmiany na maturze 2021?

Mimo trwającej pandemii zgodnie z planem rozpoczęły się egzaminy maturalne. Na początek absolwenci szkół średnich zmierzyli się z testem z języka polskiego. W arkuszu znalazły się między innymi fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa i "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. Zdający podkreślają, że treść egzaminu niczym ich nie zaskoczyła i zgodnie z zapowiedzią tegoroczne matury są na łatwiejszym poziomie.

- Sądzę, że dobrze poszło i wynik będzie poprawny. Żadne z zadań nie sprawiło mi większych problemów, był to naprawdę łatwy egzamin - mówi jeden z maturzystów z IX Liceum w Krakowie. - Nauka zdalna była dużo wygodniejsza, a i tak każdy się przygotowywał do matury samodzielnie. Mimo wielu przespanych za monitorem lekcji wynik powinien być dobry - podsumowuje absolwentka IX LO. 

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Matury już drugi rok z rzędu odbyły się w towarzystwie pełnego reżimu sanitarnego. Maturzyści do momentu zajęcia miejsca w ławce musieli mieć założoną maseczkę. Dyrektorzy mieli za zadanie zaplanować przebieg egzaminów w bezpieczny sposób. 

- W mojej szkole mam ponad 300 absolwentów, więc wszystkie sale są zajęte, tak by każdy siedział w bezpiecznej odległości. Uczniów wpuszczaliśmy do budynku w dwóch turach, by jak najbardziej zniwelować potencjalny kontakt - mówi Czesław Wróbel, dyrektor VI LO w Krakowie. 

Do matury w Małopolsce podchodzi w tym roku ponad 30 tysięcy absolwentów szkół średnich. W samym Krakowie egzamin dojrzałości zdaje ponad 10 tysięcy osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!