Mata

i

Autor: Piętka Mieszko, AKPA

WIADOMOŚCI

Mata zaskoczył fanów. Wraz Fundacją420 pomógł stworzył aplikację pomagającą ograniczyć palenie marihuany

2024-04-22 13:55

Mata ponownie zaskoczył swoich fanów. W sobotę, 20 kwietnia wraz z Fundacją420 uruchomił specjalną aplikację, która ma na celu pomóc użytkownikom marihuany w ograniczeniu jej spożycia. Ponadto urządzenie ma być ogromną bazą wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z konopii.

Mata i Fundacja420 stworzyli aplikacje pomagającą ograniczyć palenie marihuany

W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 2017 r., a od 2019 r. można zakupić ją legalnie na receptę od lekarza w aptece. W Stanach Zjednoczonych 20 kwietnia (zapisywane często jako "420") to data, w której obchodzi się międzynarodowy dzień marihuany. Właśnie w sobotę, 20 kwietnia Mata wraz z Fundacją420, która w Polsce działa na rzecz pełnej legalizacji "zioła", podzielili się efektami swojej współpracy. Razem stworzyli specjalną aplikację, pomagającą ograniczyć konsumpcję konopi.

— Miniony rok był dla nas intensywny i w tym szczególnym dniu z dumą dzielimy się z wami pierwszymi efektami. Jako fundacja stoimy na stanowisku, że skuteczna droga do depenalizacji jest możliwa tylko przez działania merytoryczne. Musimy dostarczać rozwiązania, które rozwieją obawy podnoszone przez kolejne władze. Te najczęstsze to brak wiedzy i edukacji społecznej, mogący skutkować ryzykownym używaniem — przekazała Fundacja420 na Instagramie.

QUIZ: "Poranek kojota". Jak dobrze pamiętasz tę kultową produkcję?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię siostra Noemi?
Kadr z filmu Poranek kojota

Mata i Fundacja 420 stworzyli aplikację Cannabe

Jak przekazali Mata i Fundacja420 na Instagramie, aplikacja Cannabe ma na calu pomóc ograniczyć spożywanie marihuany. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji pomoże swoim użytkownikom m.in. monitorować to, jak dużo palą i stworzyć plan detoksu, zachowując przy tym pełną anonimowość. Ponadto oferuje bogatą bazę wiedzy na temat właściwego korzystania z konopi. Na stronie internetowej aplikacji można przeczytać, że jej autorzy planują także wzbogacić ją o przestrzeń dla ekspertów — badaczy i pracowników ochrony zdrowia — planujących pracę z użytkownikami marihuany.

— Pionierskie cyfrowe narzędzie do samokontroli używania i pogłębiania wiedzy o konopiach oparte o algorytmy AI. Wprowadzając dane możecie dowiedzieć się, czy wasza relacja z używką jest bezpieczna lub, czy może warto trochę wyhamować, a w skrajnych przypadkach pogadać z żywym specjalistą. Aplikacja została opracowana przez światowej klasy naukowców z firmy RiskSense, której inwestorem został prezes Fundacji 420 - Michał Matczak. Aplikacja jest w pełni darmowa, a dane anonimowe i bezpieczne — przekazał Mata i Fundacja420 na Instagramie.

Mandat za grillowanie. W tych przypadkach kara może być naprawdę dotkliwa:

MATA O PANDORA GATE? (ZAROBKI SANAH, OSTATNI KONCERT DODY, WPADKA W TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO)