Jakie czasy, takie automaty. W Krakowie pojawiły się pierwsze maseczkomaty

i

Autor: Firma Coffee Break Tak prezentuje się jeden z ośmiu krakowskich maseczkomatów

Jakie czasy, takie automaty. W Krakowie pojawiły się pierwsze maseczkomaty!

2020-04-14 19:00

Od najbliższego czwartku (16 kwietnia) w życie wchodzi nakaz zakrywania nosa i ust po wyjściu z domu. W sytuacji, gdy dostępność masek ochronnych to wciąż problem, przedsiębiorczość wyszła temu na przeciw. Tak powstały maseczkomaty. Jaki jest koszt maseczki?

Dawniej chipsy, batoniki i gazowane napoje, teraz maseczki, rękawiczki i żele antybakteryjne. Branża automatów, które same sprzedają przekąski, dostosowuje się do nowych warunków rynkowych podyktowanych pandemią koronawirusa. W Krakowie na pętlach tramwajowych i przed dużymi sklepami stoi już 8 maseczkomatów. W przyszłym tygodniu pojawi się kolejne 5.

My to robimy nie po to żeby raptem nie wiadomo, ile zarobić tylko ewentualnie trzy miejsca pracy spróbować uratować, a nie zwalniać tych ludzi. Marża jest na poziomie dziesięciu, piętnastu, dwudziestu procent, natomiast ceny produktu wariują. Trudno powiedzieć jak długo uda się utrzymać te ceny produktu, które są - mówi Andrzej Bruzda, właściciel firmy Coffee Break.

W maseczkomatach będzie można zakupić rękawiczki jednorazowe za niecałe 3 zł, maseczki ochronne w przedziale od 8 do 9 złotych i żel antybakteryjny w opakowaniu 60 ml za prawie 14 złotych. Za produkty zapłacimy jedynie za pomocą karty płatniczej.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Wirtualne podróżowanie: zamki Małopolski warte odwiedzenia po pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE