Jak zrobić samemu płyn do dezynfekcji? Przepis jest bardzo prosty!

2020-04-24 7:35
Płyn do dezynfekcji
Autor: Pixaby

Władze apelują, że częste mycie rąk może pomóc nam ustrzec się przed koronawirusem. Oprócz ciepłej wody i mydła dobrym pomysłem są też żele antybakteryjne. Tych w sklepach jednak brakuje. Jak poradzić sobie w tej sytuacji? Zrobić podobny samemu!

Jednym z najskuteczniejszych sposobów do walki z przeziębieniem, grypą, a także z koronawirusem, jest... częste mycie rąk. Nie zawsze jednak mamy dostęp do ciepłej wody lecącej prosto z kranu, a tym bardziej mydła. Pomóc może wtedy żel antybakteryjny, ale! Tu pojawia się kolejny problem. W sklepach ich po prostu brakuje. Gdy potwierdzano kolejne przypadki koronawirusa, Polacy masowo ruszyli do sklepów, gdzie wykupili produkt. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk?

Okazuje się, że podobny płyn do dezynfekcji można zrobić samemu i nie jest to wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać! W jednym z "programów śniadaniowych" pojawiła się blogerka pielęgnacyjna - Martyna Grzenkowicz. Kobieta pokazała, jak samemu zrobić płyn do dezynfekcji. Czego potrzebujemy?

Jak zrobić płyn do dezynfekcji: składniki na 100 ml:

  • 60 ml spirytusu
  • 35 ml żelu z aloesu
  • 10 ml gliceryny
  • 30 kropli (1,5 ml) olejku z drzewa herbacianego
  • 20 kropli (1 ml) olejku lawendowego

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Składniki umieszczamy w butelce i dokładnie mieszamy, wstrząsając ją. Jego trwałość to około 2-3 miesiące.

Taki płyn będzie skuteczny i trwały ze względu na zawartość alkoholu.

COŚ DOBREGO #005
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE