maska, maseczka, smog, covid

i

Autor: Pixaby

Czy wróci obowiązek noszenia maseczek? Rząd będzie musiał wydać nowe zalecenia

2022-10-13 11:47

Maseczki powrócą na ulice w Polsce? Jest to możliwe. Nie chodzi jednak o pandemię koronawirusa. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Dlaczego będziemy musieli nosić maski w zimie? Co będzie tego powodem? Czytajcie w naszym materiale.

Obowiązkowe maseczki w Polsce w grudniu? Powodem nie jest COVID

Obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu czy w zamkniętych pomieszczeniach kojarzy się nam z pandemią koronawirusa. To właśnie przez COVID przez wiele miesięcy byliśmy zmuszeni zasłaniać nos i usta na ulicach, w komunikacji miejskiej czy w sklepach. Obowiązkowe maseczki miały pomóc w walce z pandemią oraz zmniejszyć rozprzestrzenianie koronawirusa.

Teraz maseczki mogą powrócić. I to jeszcze w tym roku. Powodem nie będzie jednak pandemia. A bardzo fatalna jakość powietrza.

Maseczki antysmogowe na ulicach. W zimie będziemy się dusić

Zbliżająca się zima nie zapowiada się dobrze. Wszystko przez kryzys energetyczny i braki węgla kamiennego. Ten, jeśli nawet trafia do Polski, to jest problem z jego dystrybucją. Co więcej, rząd podjął kontrowersyjną decyzję dotyczącą palenia w gospodarstwach domowych węglem brunatnym. Ten jest bardzo szkodliwy na naszego organizmu i dużo bardziej trujący. Do powietrza dostawać się będzie m.in. siarka i rtęć z dymu, a te substancje wdychać będzie każdy z nas. Jak podkreślają eksperci, maseczki z flirtem antysmogowy tej zimy będą więc koniecznością.

Dodajmy, że prócz węgla brunatnego w piecach Polaków mogą pojawić się też inne rzeczy. Wciąż wiele osób pali śmieciami, czy starymi meblami. W związku z kryzysem energetycznym taki stan rzeczy może w tym sezonie objąć jeszcze większą skalę.

Obowiązkowe maseczki antysmogowe? Rząd będzie musiał wydać nowe zalecenie

Czy maseczki antysmogowe będą obowiązkowe? Rząd raczej nie nakaże ich noszenia. Może jednak wydać zalecenie. Warto jednak pamiętać, że zakładając maski antysmogowe, dbamy o swoje zdrowie i chronimy swój organizm przed trującymi substancjami.

Napadli i pobili, aby zabrać koszulkę i szalik kibicowi innej drużyny

Kolejki do lekarza coraz dłuższe?

Posłuchaj, jak zwykli ludzie komentują stan polskiej służby zdrowia!

Listen to "UPADEK ochrony zdrowia! Termin za 4 lata. Nie doczekam LEKARZA!" on Spreaker.