Marsze papieskie w Krakowie. Dostęp do komunikacji będzie utrudniony

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Komunikacja

Marsze papieskie w Krakowie. Dostęp do komunikacji będzie utrudniony

2023-04-02 10:40

W niedzielę, 2 kwietnia w Krakowie odbędą się marsze papieskie ku czci pamięci Jana Pawła II. W związku z tym należy spodziewać się chwilowych zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów. Gdzie wystąpią największe utrudnienia? Czy zmieni się rozkład jazdy? Sprawdźcie w naszym materiale.

Będą utrudnienia w komunikacji

Autobusy i tramwaje będą jeździć inaczej niż zwykle w rejonach, w których odbędą się marsze papieskie - chodzi o centrum miasta i okolice Błoń. W niedzielę, 2 kwietnia w stolicy Małopolski odbędą się dwa marsze związane z 18. rocznicą śmierci Jana Pawła II.

O godz. 13.15 przed bazyliką św. Floriana, gdzie Karol Wojtyła był wikariuszem, rozpocznie się "Marsz w obronie św. Jana Pawła II", organizowany przez europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego. Pochód przejdzie przez pl. Jana Matejki, ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką przed budynek kurii przy ul. Franciszkańskiej 3.

O godz. 13.30 rozpocznie się marsz organizowany przez ugrupowania niepolityczne, m.in. przez małopolską Solidarność. Pochód wyruszy sprzed kamienia papieskiego na Błoniach, następnie przejdzie al. 3 Maja, al. Mickiewicza, ul. Karmelicką, ul. Szewską, na Rynek Główny. O godz. 15 w bazylice mariackiej zostanie odprawiona msza zamówiona przez małopolską Solidarność. Homilię wygłosi infułat Bronisław Fidelus, były proboszcz parafii mariackiej.

Zmian w komunikacji miejskiej należy się spodziewać również między godz. 20 a 22 - wówczas na ul. Franciszkańskiej 3, pod oknem papieskim, odbędzie się czuwanie modlitewne pod hasłem "Wdzięczni".

Zarząd Transportu Publicznego udostępnił także komunikat ws. wzmocnienia oferty przewozowej w weekend przedświąteczny.

Uprzejmie informujemy, że w związku z okresem przedświątecznym i spodziewanym większym zapotrzebowaniem na przewozy, w dniach: 1-2.04.2023 r. (sobota – niedziela) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych:

  • linie 8, 130, 138, 164 – do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności (zarówno w sobotę jak i w niedzielę);
  • linia 174: będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością zwiększoną do 20 minut w godzinach około 9:00 – 19:00; do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności (zarówno w sobotę jak i w niedzielę);
  • linie 178 i 578 – będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością zwiększoną do 20 minut w godzinach około 9:00 – 19:00;
  • linia 511 – zostanie dodatkowo uruchomiona w dniu 2.04.2023 r. (niedziela) i będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy.
Akcja sprzątania brzegów Dunajca w Nowym Sączu

Quiz. Co wiesz o potrawach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Czym różni się barszcz biały od żurku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE