Marsz równości

i

Autor: Pixabay Krakowski Marsz Równości 2024 - podano datę wydarzenia

Wydarzenia

Marsz Równości w Krakowie 2024. Kiedy się odbędzie? Jaką trasą przejdzie Marsz Równości?

2024-02-19 16:17

Marsz Równości 2024 w Krakowie organizowany jest przez Stowarzyszenie Queerowy Maj, które na co dzień edukuje i walczy z homofobią oraz transfobią. Tęczowa parada odbędzie się w stolicy Małopolski w maju, a kiedy dokładnie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Kraków. Podano datę Marszu Równości 2024

"Już 18 maja chodź z nami", zachęca Stowarzyszenie Queerowy Maj. Oficjalnie wiadomo więc, że Marsz Równości w Krakowie odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 roku. "Solidarny, roztańczony, nieziemski" marsz w zeszłym roku zgromadził 12 tys. ludzi, a w tym roku frekwencja może być jeszcze większa. Między 2004 a 2010 rokiem wydarzenie nazywało się Marszem Tolerancji i - jak informują organizatorzy - jest jednym z najstarszych marszy w Polsce. W Marszu Równości w Krakowie może wziąć udział każdy, kto należy lub wspiera społeczność LGBTQ+. Oprócz tęczowych flag symbolizujących równość wszystkich ludzi niezależnie od ich orientacji, organizatorzy przygotowują też niezwykłe widowisko.

- W tym roku widzimy się na Marszu Równości w Krakowie 2024 już 18 maja, a wszystko w tajemniczej i leśnej oprawie - zapowiada Stowarzyszenie Queerowy Maj.

Marszu Równości 2024 w stolicy Małopolski. Organizatorzy proszą o wsparcie

Stowarzyszenie organizujące krakowski Marsz Równości utworzyło zbiórkę. Aby zapłacić za sprzęt, opłacić wynagrodzenia artystów i artystek, gości i gościń, opłacić pozwolenia, kupić potrzebne rzeczy, dzięki którym marsz, jak i inne wydarzenia w przestrzeni publicznej będą bezpieczne i piękne i widzialne czy też wydrukować gadżety i wlepki potrzebne jest 10 tys. zł. Na tęczowy Marsz Równości w Krakowie można złożyć się tutaj. Mimo, że do kolorowego i wiosennego wydarzenia pozostało jeszcze parę miesięcy, a data marszu została podana przed kilkunastoma godzinami, w mediach społecznościowych chęć udziału zadeklarowało już niemal dwa tysiące osób.

- Marsz jest dniem radości, wspólnoty, zabawy, ale co roku przypominamy też, że Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej, w którym osoby queerowe nie czują się bezpiecznie. W całym tym złu mamy jednak siebie, organizujemy się oddolnie. Bo solidarność zawsze i wszędzie naszą siłą – informuje Queerowy Maj.

ZOBACZ TAKŻE: Galeria Bunkier Sztuki ponownie otwarta dla zwiedzających. Tak prezentuje się po trzyletnim remoncie

Debata o Polsce 18.02.2024