Mandat za opalanie na balkonie! Za pokazanie ciała grozi sroga kara!

2022-06-22 13:35
balkon
Autor: pexels Mandat za opalanie na balkonie. Ile wynosi?

Mandat za opalanie na balkonie? Tak, to nie żart! Kara może być bardzo wysoka. Ile wynosi mandat za opalanie na balkonie? Kiedy zostaniemy nim ukarani? Sprawdźcie w naszym materiale!

Czy można opalać się na balkonie?

Lato wystartowało, a wraz z nim wiele osób liczy na słoneczne i bardzo ciepłe dni. Wolny czas można wykorzystywać na różny sposób. Dobrą opcją są spacery, wycieczka rowerowa czy wyprawa do lasu lub na jezioro. Co, jednak jeśli chcemy "na szybko" wypocząć po pracy, a dodatkowo złapać promienie słońca? Szczęśliwi ci, którzy mają dom z ogrodem, wtedy rozłożenie koca czy leżaka nie jest problemem. A co jeśli mieszkamy w bloku i dysponujemy tarasem lub balkonem? Tutaj sprawa się komplikuje. Zanim nasmarujemy się kremem z filtrem, warto wiedzieć, że opalanie na balkonie może skończyć się mandatem.

Mandat za opalanie na balkonie. Ile wynosi?

Czy można opalać się na balkonie? Oczywiście, że tak. Taka czynność nie jest zabroniona. Problem pojawia się wtedy, gdy będziemy chcieli pokazać za dużo ciała. Chodzi dokładnie o opalanie topless lub nago. Mówi o tym art. 140. Kodeksu Wykroczeń.

"Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany."

Szalony drift na Starym Rynku w Bydgoszczy. Wszystko się nagrało

I właśnie pod niego można "podpiąć" nasze opalanie na balkonie. Jeśli ktoś z naszych sąsiadów zauważy, jak opalamy się na balkonie czy tarasie, a mamy na sobie za mało odzienia, może zawiadomić odpowiednie służby. Warto o tym pamiętać!

To nie jedyna rzecz, której nie można robić na balkonie. Więcej zakazów znajdziecie w naszej galerii poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE