Małopolski Związek Piłki Nożnej: Nowym prezesem chce zostać były piłkarz Cracovii i Wisły

2021-03-22 23:07
Boisko
Autor: źródło: pixabay.com

Szykuje się ogromna rewolucja w Małopolskim Związku Piłki Nożnej. Ryszard Niemiec, sprawujący funkcję prezesa od 28 lat, zapowiedział, że ze względów zdrowotnych nie wystartuje w czerwcowych wyborach. Na razie jedynym kandydatem, który potwierdził swój start w jest Łukasz Sosin. Były piłkarz m.in. Hutnika, Cracovii i Wisły ma pomysł na szereg zmian, które usprawnią działanie związku.

- Związek ma solidne podstawy, ale brakuje w nim świeżej krwi i nowego pomysłu. Mamy ponad 800 klubów, to bardzo imponująca liczba, tym bardziej, że każdy z nich potrzebuje wsparcia. Tymczasem MZPN jest bardzo źle postrzegany przede wszystkim jeśli chodzi o marketing. Nie wykorzystujemy naszego potencjału, tak jak bardzo dobrze realizuje to PZPN, tak u nas sprawy związane ze sponsoringiem naprawdę leżą - mówi Łukasz Sosin. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli sprawujący władze prezes nie zmieni zdania to kandydatem z ramienia związku będzie obecny wiceprezes, a zarazem prawa ręka Niemca, czyli Ryszard Kołtun. 

- Jest to postać, które całe życie spędziła w tym związku. Z pewnością ma duże rozeznanie w krakowskiej i ogólnopolskiej piłce, także jest przygotowany do tego by pełnić te funkcję - mówi Marek Motyka, trener od lat związany z małopolską piłką.

Potencjalnych kandydatów czeka trudna droga. Osoba ubiegająca się o stanowisko prezesa MZPN-u musi zebrać trzydzieści jawnych deklaracji poparcia podpisanych przez różnych delegatów z Małopolski. Sprawia to, że trzydziestu przedstawicieli małopolskich struktur musi wystąpić w opozycji do aktualnie rządzącego prezesa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE