Małopolska Tarcza Antykryzysowa - pomoc dla przedsiębiorców w cieniu kontrowersji

2020-09-04 1:30
przedsiębiorcy/biuro/firma
Autor: materiały prasowe przedsiębiorcy/biuro/firma

Małopolska Tarcza Antykryzysowa miała pomóc samozatrudnionym przedsiębiorcom, a wspomoże tylko nielicznych szczęśliwców. Pieniądze rozeszły się w mniej niż 3 minuty - w tym czasie przyjęto ponad 2300 wniosków o wsparcie, a chętnych było prawie 10 000 tysięcy.

- Większość osób nie dostało się do systemu, a po chwili widniał już tam komunikat, że limit został przekroczony. Jest to duże rozczarowanie, bo zawiodły kwestie techniczne. Wielu przedsiębiorców uważa, że skoro jest zbyt wielu chętnych i nie da się ich zweryfikować, to należy pieniądze rozdysponować w sposób proporcjonalny - mówi Michał Łenczyński, przedsiębiorca z branży kosmetycznej.

Urząd Marszałkowski tłumaczy, że przy naborze wniosków przyjęto kryterium czasu czyli kolejność zgłoszeń, ponieważ pozwala to na najszybsze przyznanie pomocy. Po reklamacjach ze strony przedsiębiorców urzędnicy rozpoczęli analizę działania systemu informatycznego.

- W tym momencie jesteśmy na etapie prowadzenia audytu, który wykaże czy doszło do problemów systemowych, które uniemożliwiły wszystkim równy dostęp do funduszy. Jeśli to zostanie potwierdzone to bierzemy pod uwagę możliwość przeprowadzenia kolejnego konkursu - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców samorząd ma do rozdysponowania 16 milionów złotych. Jedna osoba może otrzymać bon rekompensacyjny o maksymalnej wartości 9 tysięcy złotych.

Z Autorem "Dźwięków Krakowa" Bartoszem Rupietą rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch.
Hulajnogi elektryczne w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE