Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 35 milionów na wsparcie zdalnego nauczania

2020-05-26 21:04 ŁM
Nauka zdalna [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay Nauka zdalna [zdjęcie ilustracyjne]

Nawet 10 tysięcy uczniów z całego województwa nie ma dostępu do podstawowych technologii niezbędnych do zdalnego nauczania. Tak wynika z danych Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W walce z tym problemem ma pomóc Pakiet Edukacyjny w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Wartość pakietu to 35 milionów złotych. Za te fundusze w pierwszej kolejności nabędziemy niezbędny sprzęt komputerowy, oprogramowania i dostęp do internetu. Będziemy się zwracać do gmin i powiatów, by wskazali jakie dokładnie jest zapotrzebowanie - mówi Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

W ramach Pakietu Edukacyjnego powstanie też Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. To pierwsza w Polsce tego typu instytucja, która skupi się na szkoleniu nauczycieli i uczniów w zakresie wykorzystania najnowszych technologii w edukacji. 

- Mamy bardzo przeważającą liczbę i odsetek takich cyfrosceptyków, którzy nie widzą potrzeby nauki nowych technologii, bo uważają, że nauka odbywa się tradycyjny sposób. Problemy, które mamy obecnie ze zdalnym nauczaniem wynikają właśnie z tych wielu lat zaniedbań - mówi Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Na całą Małopolską Tarczę Antykryzysową zostanie przeznaczony około miliard złotych.

Ruch antymaseczkowy w Krakowie? Posłuchaj materiału Kuby Paducha:
Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego o Pakiecie Edukacyjnym w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.