puste ławki_szkoła_klasa

i

Autor: Andrzej Bęben

Małopolska szuka szkół, które staną się wzorem w stosowaniu nowoczesnych technologii

2020-12-23 8:55

Nowoczesne urządzenia i pomoce dydaktyczne trafią do 22 małopolskich szkół - po jednej w każdym powiecie. To kolejny element Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Celem jest wzorcowa transformacja cyfrowa w tych szkołach modelowych.

- Przewidujemy kwotę 2 milionów złotych, te środki będą przeznaczone na doposażenie wytypowanych szkół modelowych. Dodatkowo w tych szkołach zostanie wprowadzony nowoczesny model nauczania STEAM. W ramach tego modelu uczniowie uczą się przede wszystkim nauk ścisłych, technologii, inżynierii, ale również sztuki - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Eksperci podkreślają, że pandemia pokazała, jak bardzo szkoły nie są gotowe do pracy zdalnej, dlatego wciąż trzeba wspierać transformację cyfrową w oświacie.

- Ciśnienie, z którym mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, takie silne wpływanie na to, w jaki sposób nauczyciele muszą się mobilizować do pracy, w jakich niedostatkach technologicznych i stresie muszą pracować, to pokazało, że potrzebne są właśnie takie rozwiązania systemowe - mówi Krzysztof Głąb ze stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Maksymalna wysokość grantu dla jednej placówki to 90 tysięcy złotych. Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski do 22 stycznia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Posłuchaj co na lotnisku mówili pasażerowie wracający do Krakowa z Wielkiej Brytanii:

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE