WIADOMOŚCI

Planujesz grilla? Nie popełnij tych błędów. Mandat może wynieść kilka tysięcy złotych! [GALERIA]

2024-04-25 11:58

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza czas na grilla! Polacy uwielbiają tę formę przygotowywania jedzenia i trudno się dziwić. To świetny sposób na gotowanie w plenerze i spędzenie czasu z najbliższymi. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko jest dozwolone, jeśli chodzi o rozpalanie grilla. Sprawdźcie, czego się wystrzegać, aby nie dostać mandatu, opiewającego nawet na kilka tysięcy złotych.

Majówka 2024. Co można zrobić na grilla?

Już wkrótce rozpocznie się w Polsce majówka 2024, a tym samym odbędzie się wielka inauguracja sezonu grillowego. Jeśli odpowiednio rozplanujemy nasz urlop, w tym roku może czekać nas bardzo dużo wolnego z okazji zbliżającego się Święta Pracy oraz Święta Konstytucji 3 maja. To świetna okazja, aby wyciągnąć z piwnicy nasz sprzęt i przygotować go na sezon letni. W Polsce najczęściej na ruszt lądują wszelkiego rodzaju kiełbasy oraz steki. Coraz popularniejsze stają się jednak wegetariańskie, a nawet wegańskie przekąski. Osoby, które nie jedzą mięsa, chętnie wrzucają na ruszt szaszłyki warzywne, a nawet tofu.

Mandat za grillowanie. Tego się wystrzegaj, bo kary to nawet kilka tysięcy złotych

Chociaż grillowanie to praktycznie narodowy sport Polaków, wiele osób zapomina, że wiąże się z nim wiele obostrzeń. Zanim oddacie się majówkowemu szaleństwu i rzucicie w wir przygotować smakołyków, które wylądują na ruszcie, sprawdźcie, co w naszym kraju jest niedozwolone. Warto pamiętać, że mandat może grozić nie tylko za rozpalenie grilla na balkonie, ale także w wielu innych przypadkach. Sprawdźcie w naszej galerii poniżej, za co grozi mandat podczas grillowania.

Mandat za grillowanie. W tych przypadkach kara może być naprawdę dotkliwa:

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?
Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta