Zatrzymanie kajdanki areszt

i

Autor: Straż Graniczna, Facebook

Na sygnale

Maczety, narkotyki i pobicia. Zarzuty dla 36 osób powiązanych ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców

2024-04-18 7:38

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko kolejnym 36 osobom, powiązanym ze środowiskiem pseudokibiców. Dotyczy on m.in. przemytu narkotyków, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej czy pobić z użyciem maczet.

Kraków. Kolejne 36 osób oskarżonych w śledztwie przeciwko pseudokibicom

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko kolejnym 36 osobom, działającym w zorganizowanej grupie przestępczej powiązanej z krakowskim środowiskiem pseudokibiców – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

W maju ubiegłego roku potężne uderzenie w gangi pseudokibiców przeprowadzili funkcjonariusze KaOSG, CBŚP, KWP i KMP z Krakowa i Rzeszowa.

Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zarzucił oskarżonym popełnienie łącznie 180 przestępstw w tym m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 i 3 kk, udziału w pobiciach z użyciem pałek, noży, maczet, kastetów, młotków kwalifikowane z art. 159 kk, popełnienia licznych przestępstw narkotykowych w tym m.in przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci kokainy z Holandii do Polski, marihuany z Hiszpanii do Polski kwalifikowane z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wytwarzania znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany kwalifikowane z art. 53 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje KaOSG.

Za powyższe czyny oskarżonym grozi nawet do 20 lat więzienia. Wśród oskarżonych są m.in. Mariusz Z. ps. „Zielony”, Paweł S. ps. „Kanalia”, Andrzej R. ps. „Ryba”, Eryk. B. ps. „Hiena”, Szymon B. ps. „Banan”, Grzegorz D. ps. „Drobny”, Patryk J. ps. „Kierek”, Piotr K. ps. „Wisełka”, Maciej K. ps. „Trener”, Norberta R. ps. „Stalin”, Dominik K. ps. „Dekaz”, Łukasz S. ps. „Kosiarz”, Marcin G. ps. „Najemnik”, Konrad G. ps. „Buli”.   

W ramach grupy kierowanej początkowo przez braci Z., a następnie również przez Magdalenę K. dokonywano wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości nie mniejszej niż 5.500 kg o szacowanej czarnorynkowej wartości 88 milionów złotych. Cykliczne organizowano transporty narkotyków z terenu Hiszpanii ukrywając je m.in w lodówkach przewożonych w samochodach dostawczych, jak też w paletach z winem, owocami i warzywami. Środki odurzające były przewożone  TIR-ami lub samochodami dostawczymi. Następnie na ternie Polski dokonywano ich wyładunku celem ich przejęcia i wprowadzenia do obrotu – pisze Karpacki Oddział Straży Granicznej.

W toku śledztwa dokonano zabezpieczeń na mieniu oskarżonych o wartości 10 mln złotych. Dotychczas prokurator skierował pięć aktów oskarżenia przeciwko 42 osobom.

W tych małopolskich miastach przybywa mieszkańców. Liderzy zdeklasowali Kraków

Kraków: W Sądzie Apelacyjnym rozpoczęła się rozprawa Roberta J. Oskarżonego o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki Katarzyny Z.