Łukasz Gibała

i

Autor: Łukasz Gibała, Facebook

WIADOMOŚCI

Łukasz Gibała po wyborach: "nie pogratuluje Miszalskiemu". Jakie ma plany na przyszłość po przegranych wyborach?

2024-04-24 15:27

W środę, 24 kwietnia pod krakowskim magistratem odbyła się konferencja Łukasza Gibały. Kandydat na prezydenta Krakowa po przegranych wyborach przyznał, że "nie pogratuluje Miszalskiemu", ponieważ jego zdaniem wynik został osiągnięty również dzięki „brudnym zagrywkom”. Zaznaczył jednocześnie, że życzy Miszalskiemu, by był dobrym prezydentem. Łukasz Gibała zdradził także, jakie ma dalsze plany po wyborach.

Kraków. Konferencja Łukasza Gibały. Kandydat na prezydenta tłumaczy się ze "zniknięcia"

W środę, 24 kwietnia w samo południe odbyła się pod Urzędem Miasta Krakowa konferencja Łukasza Gibały. Kandydat na prezydenta Krakowa w rozmowie z mediami wytłumaczył się ze swojego "zniknięcia" po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW. Wytłumaczył, że jego działanie nie było celowym zabiegiem, a zwyczajną potrzebą odpoczynku. Dodał, że będzie uważnie patrzył na ręce obecnej władzy, czyli prezydentowi Miszalskiemu i jego radnym, stanowiącym większość w Radzie Miasta Krakowa.

— Tak, jak państwo widzicie — jestem i działam, a mówię o tym dlatego, że po tym jak spłynęły wyniki z PKW, było mnóstwo takich komentarzy, że Gibała zapadł się pod ziemię. Jestem osobą publiczną, ale też i człowiekiem, a każdy chyba ma prawo się wyspać, odpocząć. Ja widzicie wyspałem się, odpocząłem, jestem i działam — powiedział Łukasz Gibała. — Dziękuję za napływające ogromne wyrazy wsparcia, ale też przede wszystkim za głosy i poparcie, które otrzymaliśmy. Poparła nas prawie połowa tych krakowian i krakowianek, którzy głosowali. To jest ogromne poparcie. Mamy też 7-osobowy klub w radzie miasta. Będziemy działali, będziemy reprezentowali tych mieszkańców w radzie miasta, będziemy merytoryczną opozycją, będziemy patrzeć na ręce nowej władzy, będziemy blokować szkodliwe pomysły, które mogą się pojawić — zwłaszcza takie ryzyko występuję w przypadku monowładzy, jaką mamy w Krakowie. Będziemy blokować wszelkie przejawy partyjniactwa — dodał.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki

Łukasz Gibała nie pogratuluje wygranej Aleksandrowi Miszalskiemu

Podczas konferencji Łukasz Gibała przyznał, że nie zamierza pogratulować Aleksandrowi Miszalskiemu, ponieważ w jego opinii, kandydat KO stosował "gangsterskie metody" zdobywania poparcia. Zapowiedział jednak, że po powrocie z tygodniowego urlopu, na który się wybiera, zamierza spotkać się z nowym prezydentem Krakowa i jest otwarty na dalsze rozmowy i współpracę. Po powrocie z urlopu chce także wrócić do tego, co postulował w swojej kampanii wyborczej — parki XXL w Krakowie, lepsze planowanie przestrzenne, rozwój komunikacji miejskiej i walkę o to, aby miasto zaczęło budować mieszkania na tani wynajem.

— Po pierwsze, uznaję ten wynik wyborów. Prezydentem jest Miszalski. Po drugie, nie pogratuluję mu, dlatego, że ten wynik został osiągnięty również dzięki bardzo brudnym zagrywkom jak np. wypuszczenie w piątek filmiku, który pokazywał, jak zamaskowane osoby w kominiarkach, pod osłoną nocy niszczyły nasze materiały wyborcze. To są metody gangsterskie, więc trudno pogratulować komuś, kto osiągnął cel m.in. dzięki takim zachowaniom swoich współpracowników czy wyborców. Po trzecie, życzę Miszalskiemu, żeby był dobrym prezydentem. Bardzo chciałbym się mylić i chciałbym, żeby racja była po jego stronie, i żebym za pięć lat przyznał państwu, że to był naprawdę dobry wybór. Dla dobra krakowian i krakowianek chciałbym, żeby zrobił on dużą część tych rzeczy, które obiecał — powiedział Łukasz Gibała.

Czy Łukasz Gibała będzie ponownie kandydował na prezydenta Krakowa?

Łukasz Gibała zapowiedział, że nie wróci do firmy, którą w ramach rozliczenia długów oddał ojcu. Nie jest też zainteresowany funkcją wiceprzewodniczącego rady miasta, do której się dostał. Czy będzie kandydował w następnych wyborach prezydenckich? Podczas konferencji przyznał, że na odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie za wcześnie.

Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ w Małopolsce. Tak wypadły placówki w naszym regionie:

Debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Aktywiści Extinction Rebellion przerwali wystąpienia polityków