Kraków Balice

i

Autor: Jamal 2/ Wikimedia Commons

wiadomości

Lotnisko Kraków Airport idzie na rekord. To będzie pierwszy taki wynik w Polsce

2023-10-12 14:35

Lotnisko Kraków Airport przewiduje, że w bieżącym roku osiągnie liczbę 9 mln obsłużonych pasażerów, stając się tym samym pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który osiągnie ten pułap. W środę wieczorem lotnisko przekroczyło wynik z całego poprzedniego roku, osiągając liczbę 7 394 117 obsłużonych osób. Czy padnie rekord?

Czy lotnisko Kraków-Balice ustanowi nowy rekord obsłużonych pasażerów?

Miło nam poinformować, że wczoraj wieczór w Kraków Airport obsłużyliśmy 7 394 177 pasażerów, czyli tym samym przekroczyliśmy zeszłoroczny wynik. Daje nam realną szansę, że jako pierwszy port regionalny w Polsce, zamkniemy rok 2023 liczbą 9 000 000 obsłużonych podróżnych - poinformował w czwartek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Szef lotniska, dziękując pasażerom za wybór krakowskiego portu, przypomniał, że za niespełna trzy tygodnie wejdzie w życie rozkład lotów na sezon zima 2023/2024 z blisko 125 połączeniami.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.

Quiz. Słynni krakowianie. Co wiesz o osobach, których nie wypada nie znać

Pytanie 1 z 10
W której branży odniosła sukces firma założona przez Helenę Rubinstein?