Little Big w Krakowie. Rosyjska grupa zagra w listopadzie. Ich koncert budzi sporo kontrowersji

2022-11-08 13:43
Kontrowersyjny koncert w Krakowie. Czy zostanie odwołany?
Autor: Okras/Wikimedia Commons Kontrowersyjny koncert w Krakowie. Czy zostanie odwołany?

W sobotę, 12 listopada, w Krakowie ma wystąpić zespół Little Big. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że kapela pochodzi z Rosji. Część mieszkańców i środowisko ukraińskie domaga się odwołania wydarzenia.

Little Big – kim są?

Little Big to rosyjski zespół, założony w 2013 roku w Petersburgu. Ich styl to połączenie rapu i rave, który określają jako funeral rave. W skład grupy wchodzą obecnie Ilija Prusikin, Siergiej Makarow, Sonja Tajurskaja i Anton Lisow. Grupa znana jest przede wszystkim z satyry, prezentowanej w swojej twórczości, która często… wyśmiewa Rosję. Zespół jest na tyle popularny, że miał nawet wziąć udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, ale ten został odwołany z powodu pandemii.

Kiedy Little Big wystąpi w Krakowie?

Grupa wraca do Polski po trzech latach, a koncert zaplanowano na sobotę, 12 listopada w krakowskim Klubie Studio. Już teraz udział w imprezie zadeklarowało kilkaset osób. Muzyczna impreza ma się rozpocząć o godz. 18:00.

Koncert Little Big w Krakowie. Kontrowersje

Sprzeciw wobec organizacji wydarzenia wyrażają przede wszystkim Ukraińcy, którzy domagają się odwołania całej imprezy.

- Zwracam się jako Ukrainiec, jako człowiek, który każdego dnia opowiada się za pokój na całym świecie, występuje przeciwko rosji, która zaczęła wojnę i prowadzi ludobójstwo dzisiaj. Mariupol - jedno miasto w Ukrainie całkiem zniszczone przez rosjan, 120 000 cywilów zabitych przez rosjan. Little big w Polsce to jest WIELKI BŁĄD który nie możemy dopuścić. Teraz musimy izolować wszystko co jet powiązane z rosją, dać zrozumieć temu mordercę że nie ma miejsca dla nich na tym świecie... Że nigdy w życiu nie będziemy wspierać kulturę, język rosyjski, rosję jako państwo terrorystyczne dopóki nie będą przyciągnięte do odpowiedzialności. Serdecznie proszę nie stawić krzyż na wsparciu Polski i odwołać koncert little big, którzy reprezentują kraj, który teraz zabija, niszczy i grozi zagrożeniem jądrowym [pisownia oryginalna] - pisze na swoim profilu jeden z Ukraińców mieszkających w Krakowie.

Co ciekawe, sami twórcy w mediach społecznościowych chcą pokazać, że nie popierają wojny.

Ludzie robią kawę na świeczkach

QUIZ PRL. Kultowe dobranocki w PRL-u. "Pora na dobranoc!"

Pytanie 1 z 10
Piaskowy Dziadek przylatywał do dzieci:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE