Barbara Nowak krytykuje budowę centrum dystrybucyjnego Lidla

i

Autor: Wikipedia Commons, Jérémy-Günther-Heinz Jähnick/materiały prasowe Kuratorium Oświaty w Krakowie, fot. M. Kaproń Barbara Nowak krytykuje budowę centrum dystrybucyjnego Lidla

Wiadomości

Lidl stawia nowe centrum dystrybucji. Małopolska kurator oświaty protestuje: to miejsce objawień maryjnych

2023-08-10 14:20

Gietrzwałd to wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim niedaleko Olsztyna. Właśnie tam Lidl ma postawić nowe centrum dystrybucji. Nie miałoby to nic wspólnego z Małopolską, gdyby sprawy nie postanowiła skomentować małopolska kurator oświaty. "Maryja ukazała się tam ponad 160 razy", pisze o tym miejscu Barbara Nowak.

Barbara Nowak krytykuje budowę centrum dystrybucyjnego Lidla w Gietrzwałdzie

Lidl to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich klientów dyskontów spożywczych. Sieć handlowa to jednak nie tylko sklepy, ale i centra dystrybucyjne. Plany budowy nowego centrum w Gietrzwałdzie koło Olsztyna od dawna budzą spore kontrowersje. Nie wszyscy mieszkańcy są zachwyceni tym pomysłem, a oprócz tego wojewoda warmińsko-mazurski cofnął pozwolenie na budowę, wydane przez starostę. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji. Sprawę skomentowała na Twitterze również małopolska kurator oświaty. Barbara Nowak, mimo że pełni ważną funkcję w oświacie, nie pierwszy raz komentuje kwestie, które nie są związane z edukacją. Według niej Gietrzwałd to miejsce szczególne, które - według tego, co napisała - powinno być traktowane, jak Fatima czy Lourdes. Wszystko przez serię objawień maryjnych, które miały miejsce w tej wsi między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. Według podań, dwie dziewczynki na przykościelnym klonie widziały Matkę Bożą, która rozmawiała z nimi po polsku, w gwarze warmińskiej. 

- Czy Gietrzwałd, gdzie Maryja ukazała się ponad 160 razy nie powinien być pod szczególną opieką każdego polskiego katolika, społ., i władz? Czy podobnie jak Lourdes czy Fatima nie powinien być strefą chronioną? Walka o Gietrzwałd trwa (pis. oryg.) - napisała kurator oświaty.

Artykuły szkolne zalały sklepy. Ile zapłacimy za wyprawkę na rok szkolny 2023/2024? [ZDJĘCIA]

Chcę iść do więzienia, bo tam mnie wyleczą". Szokujące wyznanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE