Legendarny duet edukuje o smogu. Czy krakowianie wezmą sobie ich słowa do serca?

2020-01-21 14:30
T-raperzy znad Wisły
Autor: youtube

T-raperzy znad Wisły furorę w Polsce robili pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Teraz zaprezentowali nowy kawałek, który dotyczy ważnego problemu. Utwór "Antysmog song" bije już rekordy popularności!

T-raperzy znad Wisły w latach 1995-2000 był nieodłączną częścią programu telewizyjnego Komiczny Odcinek Cykliczny. Ich utwory komediowo-hip-hopowe bawiły całą Polskę. W pamięci zapadł szczególnie kawałek "Mieszko, Mieszko, mój koleżko", wykorzystany m.in. w serialu "Rodzina Zastępcza". Teraz grupa swoją działalność edukacyjną przeniosła na inny front.

"Mamy tylko jedno zdrowie. I stąd, Panie i Panowie, bez pardonu walczymy z wrogiem, co nam je odbiera smogiem" - zaczyna się utwór wykonywany przez T-raperów.

Bohaterami teledysku, są osoby, które na co dzień zatruwają środowisko. Poznajemy więc Sebę, dla którego liczy się "piłka, siłka, browar, kebab". Mężczyzna wraz ze swoją miss dzielnicy ma na co dzień palić śmieci. Kolejną bohaterką jest Zuza, "mózg jej dawno legł już w gruzach", bo wciąż nie wymieniła śmierdzącego kopciucha. O planetę nie dba także Tadek, który w piecu pali mokrym drewnem.

Mimo że sprawa, o której opowiadają T-raperzy, jest bardzo poważna, to cały teledysk utrzymany jest w zabawnym tonie. Wokaliści zwracają uwagę na problem, który dotyka każdego z nas.

Jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce jest właśnie Kraków i otaczające go gminy. Stolica Małopolski 1 września 2019 roku przyjęła ustawę o całkowitym zakazie palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Powietrze jednak zbytnio się nie poprawiło, bo wraz z nadejściem chłodniejszych dni smog znów spowił miasto. Czy mieszkańcy Małopolski wezmą sobie do serca słowa T-raperów? Mamy taką nadzieję!

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE