Lada moment Muzeum Inżynierii Miejskiej udostępni OGROMNĄ nową przestrzeń wystawową

2021-04-26 15:13
Lada moment Muzeum Inżynierii Miejskiej udostępni OGROMNĄ nową przestrzeń wystawową
Autor: Archiwum Radia ESKA

Muzeum Inżynierii Miejskiej odkopało pod swoim terenem "podziemne miasto". Chodzi o nowe hale wystawowe o łącznej powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. Niektóre z nich były do tej pory zasypane ziemią. Muzeum wydobyło je z zapomnienia i wkrótce przeznaczy do zwiedzania.

6000 metrów kwadratowych podziemi wkrótce będzie dostępne do zwiedzania. Krakowskie Muzeum Inżynierii Miejskiej jest w trakcie odbierania od wykonawcy nowych przestrzeni wystawowych. Ich główną atrakcją są ogromne podziemne hale, w których dawniej były składowane elementy mechaniczne tramwajów. Wkrótce pojawi się tam nowa wystawa stała.

To będzie wystawa narracyjna prowadząca przez historię techniki i udowadniająca, że to są takie sprzęty czasami przez nas niedoceniane. Mali bohaterowie codzienności jak lodówki, pralki czy odkurzacze - mówi Edyta Gajewska z MIM.

Nowości do zwiedzania nie będą tylko pod ziemią. Odrestaurowana została również zabytkowa hala D przy dziedzińcu muzeum od strony ulicy Gazowej.

Ma piękny strop, taki z żelbetonu, z ozdobnikami, częściami drewnianymi. To faktycznie piękna hala, chociaż jak usłyszałam, że kiedyś mieściło się tu 30 pojazdów tramwajowych to jednak nie mogę sobie tego wyobrazić - mówi Edyta Gajewska.

Większość nowych pomieszczeń jest jeszcze pusta, bo z powodu obostrzeń pandemicznych i tak nikt nie może ich zwiedzać. Muzealnicy mają nadzieję, że to się zmieni już w maju.

Naszego reportera Kubę Paducha po podziemiach Muzeum oprowadziła Edyta Gajewska:
Adaptacja budynku gospodarczego - rady inżyniera budowlanego

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE