Krakowski magistrat

i

Autor: A.Czurczak, Eska.pl Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Krakowa?

Wiadomości

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Krakowa? Może czekać nas spora niespodzianka

2023-11-29 8:20

Prof. Stanisław Mazur, poseł KO Aleksander Miszalski, wiceprezydent miasta Andrzej Kulig, bezpartyjny kandydat Łukasz Gibała oraz aktywista Mateusz Jaśko - to już znani kandydaci na fotel włodarza Krakowa w nadchodzących wyborach samorządowych. Pozostaje jeszcze jedna zagadka: kto wystartuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości? Największe szanse ma mieć Małgorzata Wasserman, jednak jak ustalił nieoficjalnie nasz reporter, posłanka PiS-u nie chce kandydować, choć naciskają na nią władze partyjne.

Wybory samorządowe 2024. Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Krakowa?

Wybory samorządowe odbędą się w 2024 roku, najprawdopodobniej do 23 kwietnia. Znamy już nazwiska kandydatów na fotel prezydenta Krakowa, jednak nadal nie ma propozycji ze strony Prawa i Sprawiedliwości. O kandydatach własnej partii mówił nam Michał Drewnicki, rzecznik klubu PiS w krakowskiej radzie miasta. Prócz Małgorzaty Wassermann wymienia się profesora Mariusza Andrzejewskiego, doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego. Prof. Andrzejewski pod koniec 2005 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Zrezygnował jednak z tej funkcji z przyczyn rodzinnych 12 kwietnia 2006 roku. Został współautorem programu Prawa i Sprawiedliwości, a w 2009 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy PiS otrzymując 3144 głosy. W 2017 roku był wymieniany jako kandydat PiS na prezydenta Krakowa, jednak wówczas partia i sam Andrzejewski udzielili ostatecznie poparcia Małgorzacie Wassermann.

- Czy będzie to pani poseł Wassermann nie wiem, ponieważ te rozmowy trwają i będą trwać jeszcze przez kolejne dni. Profesor Andrzejewski byłby bardzo dobrym wyborem, ale nie wiem, czy chce kandydować. Czy struktury poparłyby takiego kandydata? Zważywszy na to, że w Krakowie mamy katastrofalną sytuację finansów miasta, byłaby to osoba, która potrafiłaby z tego kryzysu wyjść. To specjalista do spraw ekonomicznych, jest profesorem do Uniwersytecie Ekonomicznym - mówi nam Michał Drewnicki.

Wassermann, Andrzejewski, Drewnicki. Kto dostanie poparcie krakowskiego PiS-u?

Nasz reporter, Patryk Kubiak zauważył, że innym kandydatem, którego wymienia się jako ewentualnego przejmującego schedę po Jacku Majchrowskim jest sam Michał Drewnicki.

- Jest mi bardzo miło, że pojawia się w przestrzeni publicznej moja kandydatura. Decyzję będą podejmowały struktury. Jeśli jednak dostałbym taką propozycję, zgodziłbym się - mówi nam urodzony 13 marca 1990 roku w Krakowie, w Nowej Hucie rzecznik klubu PiS w krakowskiej radzie miasta.

Idealne miejsce na zimowy wypoczynek w Małopolsce. To niewielkie uzdrowisko było kiedyś łemkowską wsią [GALERIA]

Michał Moskal w ogniu pytań! "Wygraliśmy wybory"