Kiedy tramwaje wrócą na Krowodrzą Górkę? Jest zapowiedź prezydenta

2022-10-20 10:44

Już niebawem pasażerowie krakowskiego MPK skorzystają z nowej linii. Mowa o pętli Krowodrza Górka, z której niedługo odjadą pierwsze tramwaje. To część wielkiej inwestycji na północy Krakowa – budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową.

Niebawem czeka nas końcówka prac

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie w mediach społecznościowych pochwalił się nowymi informacjami. Według ZIM-u stan zaawansowania prac na odcinku Bratysławska – Krowodrza Górka wynosi już ok. 90%.

Kiedy tramwaje wrócą na Krowodrzą Górkę?

Plany są ambitne, a miasto chce jak najszybciej udrożnić ruch, który z powodów remontów jest mocno natężony.

- Chcielibyśmy, żeby to była pierwsza połowa listopada. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie prace już wtedy zostaną wykonane. Kluczowe jest dla nas dopuszczenie w tamtym rejonie ruchu tramwajowego. Pętla została kompletnie przebudowana, a prace są bardzo mocno zaawansowane. Są już słupy trakcyjne, zwrotnice są montowane, będzie podwieszana trakcja – mówi rzecznik prasowy krakowskiego ZIM, Jan Machowski.

Remont ucieszy też miłośników jednośladów

Wzdłuż torowiska – pomiędzy ul. Bratysławską a ul. Fieldorfa Nila jest już gotowa droga dla rowerów i chodnik dla pieszych. Większa część chodników i dróg rowerowych jest wytyczona. Teraz czas na brukowanie i asfaltowanie. Dodatkowo na sporych fragmentach wysiewana jest już trawa, która pojawi się też na niektórych odcinkach torowiska.

Wiktor Zborowski krytycznie o zachowaniu Jerzego Stuhra

QUIZ. Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Czy wiesz, w którym są województwie?

Pytanie 1 z 15
W którym województwie znajduje się wieś Pasikurowice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE