Krakowskie schronisko pęka w szwach. Koszt utrzymania zwierzaka przerasta właścicieli?

2022-09-28 12:53
Zagadkowy wirus masowo zabija psy. Zwierzaki umierają w kilka dni
Autor: Shutterstock Zagadkowy wirus masowo zabija psy. Zwierzaki umierają w kilka dni

300 kotów i ponad 300 psów znajduje się w krakowskim schronisku przy ulicy Rybnej. To o 100 czworonogów więcej niż w roku ubiegłym.

Zwierzęta coraz częściej trafiają na ulice lub do schroniska. Ludzi po prostu nie stać na ich utrzymanie.

- Te liczby nie spadły poniżej 300 od wielu wielu miesięcy. Dla nas to nie jest normalnie, ale dla niektórych ludzi, którzy mają problem utrzymać rodzinę i w dodatku zwierzaka jest najprostszym rozwiązaniem pozbycie się tego zwierzaka - mówi Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Od lat KTOZ wydaje karmę osobom w trudnej sytuacji finansowej. Współfinansuje także leczenie zwierząt. Jednak pracownicy KTOZu apelują o to, aby decyzja o adopcji psa czy kota była podjęta świadomie.

- Najprościej jest przyjść i zobaczyć zwierzę. Pofatygować się na spacer zapoznawczy, jeśli mamy zwierzę można go zabrać aby się poznały. Przynosimy ze sobą smycz, obrożę i dobre nastawienie, a ostatnim krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej - tłumaczy Marzena Wędzicha z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wszystkie informacje o adopcji oraz o formach pomocy dla czworonogów można znaleźć na stronie internetowej organizacji.

Quiz. Jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę lubisz najbardziej
Klar potrafił ratować tonące osoby. Wyjątkowy pies odszedł na wieczną służbę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE