Kraków. Psa zakopanego w ziemi przez przypadek odnalazł operator koparki

i

Autor: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Prokuratura o psie, który miał być zakopany żywcem w Zabierzowie. Co wykazało postępowanie?

Krakowska prokuratura o psie, który miał być zakopany żywcem w Zabierzowie. Co wykazało postępowanie?

2023-03-08 8:13

Dochodzenie dotyczące psa odkopanego w podkrakowskim Zabierzowie zostało umorzone - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie. W styczniu żywe zwierzę odkryli koparką pracownicy budowlani.

Kraków. Umorzono dochodzenie dotyczące psa odkopanego w Zabierzowie

Dochodzenie było prowadzone w sprawie usiłowania zabicia psa poprzez jego zakopanie żywcem na terenie budowy oraz znęcania się nad nim poprzez utrzymywanie zwierzęcia w stanie rażącego zaniedbania, zagłodzenia i nieleczonej choroby.

- Wyniki dochodzenia w żadnej mierze nie potwierdziły doniesień medialnych i publikacji na portalach społecznościowych, że pies miał być zakopany żywcem, a jego właściciele mieli się nad nim znęcać poprzez utrzymywanie zwierzęcia w stanie rażącego zaniedbania, zagłodzenia i nieleczonej choroby - poinformowano.

Prokuratura przekazała, że pies był w podeszłym wieku (16 lat), cierpiał na nieuleczalną chorobę nowotworową i po wymknięciu się z domu nie umiał do niego powrócić. Po dwóch dniach został znaleziony wycieńczony w błocie, na terenie budowy, gdzie pomocy udzieli mu pracownicy budowy, przewożąc psa do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Nowa benzyna w Polsce. Zaskoczenie na stacji paliw MOL

Co wiesz na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego? QUIZ dla prawdziwych fanów legend polskiej muzyki!

Pytanie 1 z 10
Na bazie jakiej grupy powstał zespół Kult?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE